Haberler Sigorta

Zorunlu Trafik Sigortası 2019 Zam Haberi Geldi

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 Zam Haberi

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 zam haberi gündeme bomba gibi düştü. Son yıllarda hakkında oldukça eleştiri yapılan Trafik Sigortası önümüzdeki seneden geçerli olmak üzere düzenleme adı altında zam yapılacağı sinyallerini verdi.

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 Zam Haberi

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 Zam Haberi

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 Zam Alacak mı?

Geçtiğimiz beş sene oldukça fazla fiyat değişikliği gösteren Trafik Sigortası zamlanıyor mu? Sigortacılık Genel Müdürü Şeref Çakırsoy konu ile ilgili açıklama yaptı. Marmara üniversitesinde gerçekleştirilen konferansa katılan Şeref Çakırsoy sigortalar hakkında bilgi verdi. Konferansta konuşulan konu herkesin merak ile beklediği Trafik Sigortası yeni yıl fiyatları nasıl olacak konusuydu.

Zorunlu Trafik Sigortası 2018 yılında mutlak suret ile bir düzenleme yapılacağını söyleyen Çakırsoy bunun zorunlu olduğunu söyledi. Türkiye ekonomisinin dinamik olduğunu ve sürekli değişen maliyetlerin zam olarak vatandaşa yansıtılacağını sözlerine ekledi. Trafik Sigortası zam oranına dair bir açıklama olmasa da enflasyon rakamları göz önünde bulundurulacak bilgisi verildi.

2018 Trafik Sigortası Zamlı Fiyatları Nasıl Belirlenecek?

2018 yılı ile birlikte sigorta şirketlerinin kullanacağı yeni bir projeden bahsedildi. İyi sürücü ve Kötü sürücü olarak iki gruba alınacak müşterilerin sigorta bedelleri buna göre belirlenecek. Sürücülerin yıl içerisinde basamaklar ile değerlendireceği ve fiyat politikasının buna göre değişkenlik gösterileceği aktarıldı. Trafik kazalarını önlemek için yapılan bu çalışma herkes için faydalı bir sistem olacağa benziyor.

Önümüzdeki yıldan itibaren trafik kanunları gibi sigortacılıkta değişim sürecine girecek. Trafik sigortasında kasko da olduğu gibi bir dizi önlemler alınacağı ve sürücü faktörünün fiyat politikasını etkileyeceği bir sistem üzerinde çalışılıyor. Yapılan düzenlemeler ile birlikte araç yaşı ve risk potansiyeline sürücü tipide eklenecek.

Yeni çıkacak yöntem ile sigorta fiyatları kriterlerine bir yenisini daha eklemiş olacak. İyi sürücü klasmanında yer alan vatandaşların sigorta primlerinde ciddi fiyat farkı olacak. Risk raporlarında Kötü sürücü kategorisinde yer alan sürücülerin prim fiyatları yüksek çıkacak. Yeni sistem ile birlikte trafik kazalarında nasıl bir azalma elde edileceği 2019 yılı raporlarında ortaya çıkacak.

Yeni yıl zorunlu trafik sigortası zam oranları ile alakalı yeni bir haber veya rakam gelir ise sizlere bu konu altından iletmeye devam edeceğiz. Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi bize yazmayı unutmayınız.

Yorum Ekle

Yorum bırak