Finans

Ziaraat Bankası Ek No Nedir – IBAN Hesaplama

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziaraat Bankası Ek No Nedir – Ziraat Bankası ülkemizde en fazla kullanılan bankaların başında gelir, Emekli, Memur, Çiftçi ve Öğrenciler çoğunlukla bu bankayı tercih etmektedir. Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da bazı durumlar kafa karıştırıcı olabiliyor. Ziraat bankasında, Mobil Bankacılık veya ATM’den bir IBAN numarası ile para gönderme ve IBAN hesaplama yaptığımızda bizden Ek No istemektedir.

Ziraat Bankası Ek No hakkında bilgisi olmayanlar müşteri hizmetlerini arayarak dakikalarca bağlanmaya çalışıp öğrenmek yerine hızlıca İnternetten ” ziraat bankası ek no nerde yazar , ziraat bankası iban ek no öğrenme , ziraat bankası ek no nedir , iban doğrulama , ibandan hesap no bulma ziraat , ziraat bankası hesap no öğrenme , iban no nasıl yazılır ziraat , iban doğrulama ek no “ gibi sorguları yapıp çözüm arıyorlar. Bizde bu yazımızda sizlere Ziaraat Bankası Ek No hakkında bilgi vereceğiz. Daha fazla uzatmadan konuya geçelim.

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziraat Bankasının size vermiş olduğu Hesap veya Kredi kartının ön yüzünde bulunan kart numarasının ilk 4 hanesinden sonra gelen 8 hane sizin hesap numaranız olur, İban numaranızın son 4 hanesi ise ek no olur. Örneğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Ziraat Bankası ATM’sinden Başka Hesaba Para Gönderme

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Hesap Numarası Nerede yazar?

Ziraat Bankası hesap numarası ise yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz 4824 rakamlarından sonra gelen 6500 0000 dır.

Bu bilgiler bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için yanlış bir işlem yapmamak için başka bankalar için ayrıca araştırma yapın.

IBAN Doğrulama Nedir?

IBAN doğrulama, bir IBAN numarasının kime ait odluğunu ve IBAN’ın geçerlilik süresi hakkında bilgi verir. IBAN Doğrulamak için Türkiye Bankarlar Birliği (TBB)‘nin hizmetini kullanabilir veya varsa kendi bankanızın hizmetini kullanabilirsiniz.

IBAN Hesaplama Nedir?

IBAN Hepsalama, Ziraat bankasının kendi kullanıcılarının IBAN numaralarını hızlıca bulmaları için vermiş olduğu bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak için Ziraat Bankası IBAN HESAPLAMA sayfasına gidip öncelikle şube kodu, Müşteri no ve Ek No ( Ek no hakkında yukarıda detaylı açıklama yapmıştık ) kısımlarını doldurmanız gerekmektedir.

Yorum bırak