Girişimcilik Teknoloji

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil

yerli_otomobil

Yerli Otomobil

Türkiye’nin yıllardır beklediği yerli otomobil projesinde sona gelindi. Bu konularda atılım bekleyen Türkiye halkı, yıllardır dışarıdan ithal edilen araçlarla dolup taştı. Bu durumdan bir hayli şikayetçi olduğumuz aşikar. Kendi yerli malımız olan araçlarda seyahat etmek tek temennimiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Aralık Cuma günü yerli otomobilin tanıtılacağını duyurdu.

Bu açıklamanın ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin brandalı iki fotoğrafını paylaştı.

Büyük bir heyecana neden olan fotoğrafların ardından yerli otomobilin bir fotoğrafı daha sosyal medyada paylaşıldı.

Gizlice çekilen fotoğraf sızdırılarak, çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Yerli otomobilin bir fotoğrafı daha ortaya çıktı

Ne zaman tanıtım olacak

27 Aralık Cuma günü tanıtım olacağına dair bilgiler var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıtımıyla dünyaya duyurulacak. İstihdam amaçlı da iyi bir atılım olduğunu söylemek mümkün. Ülkemizde krizden etkilenip kapanan fabrikalarda kapasiteli işçiler işsiz kaldı, bu istihdam sayesinde işsiz kalan işçilerin zor durumda kalmasını telafi etmek mümkün olabilir.

Wolkswagen fabrikasını Manisa’da açmayı hala düşündüğünü açıklamasından sonra Manisa’da yaşayan insanlar için bir ekmek kapısı daha açılmış olacak.

Bakan Varank sosyal medya hesabında üstü kapalı olarak milli arabayı paylaştı.

Yerli otomobilin bir fotoğrafı daha ortaya çıktı

Türkiye ilk otomobilini ürettikten sonra hala günümüze kadar ulaşıp ve ilgi odağı olan araçlarımız şahinler ortada. Halkın bu konuda ilgisi bir hayli büyük.

Yerli otomobilim tam bir tasarruf arabası olduğu söyleniyor. 100 kilometrede sadece iki lira yakıt yaktığı söyleniyor. Ama bu biraz abartı olabilir , buna istinaden tasarruf arabası anlamına gelsin diye benzetme yapılmıştır. Yerli otomobil ile beraber değişen dünya ekonomisinde yer alacağımız kesin. Alman motorları demekten bitap düşen insanlarımız, kendi otomobilleri hakkında konuşmaya başlayacak en kısa zamanda.

yerli otomobilin tanıtımına 6 gün kala sosyal hesaplarda üst üste paylaşımlar olmaya başladı. Bakan Varank başlangıcı yaparak akım haline getirdi. 27 aralık cuma gününden sonra sosyal hesaplarda çok sayıda paylaşım olup gündeme oturacağı düşünülüyor.

Reklama milyon dolarlar harcanırken böyle bir şeyin sevinci ile reklama gerek kalmayacaktır.

Soru öneri ve görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz…

Yorum bırak