Teknoloji

Xiaomi, Yeni Dizüstü Bilgisayarı Mi Notebook Fiyatı

Mi Notebook

Xiaomi, 8. nesil Intel işlemci ve 128 GB SSD ile güçlendirilmiş olan yeni dizüstü bilgisayarı Mi Notebook’u kısa bir süre sonra satışa sunacağını açıkladı.

Mi Notebook – Son yıllarda teknoloji devleri Apple ve Samsung’a kafa tutan çinli teknoloji üreticilerinden Xiaomi, üretttiği başarılı teknolojik ürünlerden özellikle telefonlardan sonra yavaş yavaş çin dışındaki ülkelere açılmış ve yakın bir tarihte türkiyede de resim satış sitesini açmıştı.

Bu hamlelerden sonra adından daha da sık bahsettiğimiz Xiaomi şimdi de Bilgisayar üreticilerine kafa tutmaya başladı, ürettiği Performans – Fiyat laptoplara önümüzdeki günlerde başka bir modelini ekleyecek. Mi Notebook Teknik Özellikleri ve Fiyatı hakkında bilgi makalenin devamında…

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, performans fiyat odaklı dizüstü bilgisayar ailesini güçlü Nvidia ekran kartları ve son nesil Intel işlemcileri olan Mi Notebook Pro GTX Edition ile genişletmişti. Şimdi ise orta sınıf kullanıcıların dikkatini çekmek isteyen Xiaomi, Mi Notebook adını verdiği yeni dizüstü bilgisayarını 28 Ağustos’ta satışa sunacağını açıkladı.

Mi Notebook Teknik Özellikleri

  • İşlemci: 8. nesil Intel Core i7/ i5
  • Ekran: 1920 x 1080p Full HD
  • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce MX110
  • RAM: 4/8 GB DDR4 RAM
  • SSD: 128 GB
  • USB: 2 adet USB 3.0, 1 adet USB 2.0
  • HDMI bağlantı noktası
  • 3,5 mm kulaklık ve bir Ethernet bağlantı noktası
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home Edition
  • Dolby surround ses ile çalışan 3W stereo hoparlörler

Çift fanlı soğutma sistemine sahip olan Mi Notebook’da, iki adet USB 3.0 bağlantı noktası ve bir adet USB 2.0 bağlantı noktası da dahil olmak üzere temel bağlantı noktaları bulunmaktadır. HDMI, SD kart, Ethernet ve kulaklık girişi için özel bağlantı noktaları bulunan modelde, numpadi bulunan geniş bir klavye yer almaktadır.

Mi Notebook Fiyatı

Kısa bir süre sonra satışına başlanacak olan Mi Notebook, Dolby Surround ses sistemi ile güçlendirilmiştir. Yeni dizüstü bilgisayarın, i5 işlemci ve 4GB RAM’e sahip versiyonunun 3.500 TL- i7 ve 8GB RAM’li yüksek özellikli versiyonunun ise 4.400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi‘nin Daha önce de satışa çıkardığı ve Mi Notebook Air adını verdikleri ürünleri, diğer ürünlerinde olduğu gibi yüksek müşteri memnuniyeti sağlamış ve müşteri talepleri doğrultusunda Notebook üretimine yeni modeller eklemeye devam edeceğini bize gösteren teknolojinin yeni devi, yapacağı ürünler ile daha çok ses geitreceğe benziyor.

Yorum bırak