Sinema

Vikings 6. Sezon (Final) Ne Zaman? İşte Yayın Tarihi

Vikins 6 sezon

Vikings 6. Sezon Ne zaman Başlayacak, Bu soru Vikings dizisinin 5. sezonunun bitiminden hemen sonra tüm izleyenler tarafından sorulmaya başlandı. Vikings dizisi izleyiciyle buluştuğu ilk yayın tarihinden beri Konusu, karakterleri, çarpıcı savaş sahneleri ve müzikleri ile son yılların en başarılı kısa metrajlı televizyon dizilerinden biri olmayı başlardı. Kanada ve İrlanda ortak dizisi, Michael Hirst tarafından yazılıp yönetiyor, 45 dk ve 1 saat arası süren bölümleri ile izleyicileri tarihi İskandinavya (Danimarka, İsveç ve Norveç) ve bu bölgenin cesur savaşçılarıyla buluşturuyor.

Vikings dizisi, hemen hemen her karakteri ve sahnesiyle beğeni topluyor ve bu başarısın 8,7’lik IMDb puanıyla süslüyor. Norslar olarak da bilinen İskandinavyalı korsan, tüccar ve çiftçi kavmi Vikingler’in efsanevi çiftçi savaşçılarının, krallarının ve insanlarının yer aldığı bu dizi aynı zamanda Norslar’ın dini inançları hakkında bizlere bilgi veriyor. Dizi müzik ve kostümleriyle bizleri 8 ve 9. yüzyıllara götürüyor. Dizinin başarısı benzer konularda başka dizilerin de çekilmesine yol açmıştır. Vikings 6. Sezon 

Dizideki bir diğer detay ise kadın savaşçılardır. Günümüzde bile yeni yeni kadın haklarından bahsedilmeye başlanmışken taa 9. yüzyılda Viking’lerde kadınlar Hükümdar ve savaşçı olabiliyordu.

Vikings 6 sezon ne zaman

Vikings 6 sezon ne zaman

Vikings 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Vikings 6. Sezonu için dizi yapımcısı History Chanel, 5. sezon bitmeden önce müjdeyi vermiş ve 6. sezonun geleceğini Vikings sevenlere duyurmuştu.  Dizinin 6. Sezon yayın tarihi resmi olarak açıklanmış değil ama daha önceki sezonlara bakılarak dizinin 2020’nin Kasım ayında yayınlanacağını söyleyebiliriz. (Resmi tarih kesinleştiği zaman konuyu güncelleyip resmi tarihi bildireceğiz, Bilgilendirmeleri kaçırmamak için Sol üst köşeden site bildirimlerini aktif edin.)

vikings 6 sezon yayın tarihi

vikings 6 sezon yayın tarihi

Vikings 6. Sezon’da Ne Olacak?

Yayınlanan ufak fragmandan anlaşıldığı kadarıyla Lagherta ölmemiş ve 6. Sezonda da oynayacak, ayrıca Ivar’da kardeşlerine karşı yeni bir savaş başlatma peşinde, ayrıca dizide Kattegat’ın Kralı olarak Bjorn’ü görüyoruz. Ayrıca 6. Sezonda Lagertha (Katheryn Winnick)’da bir kaç bölümde yönetmenlik yaptı.

VİKİNGS 6. SEZON TÜM BÖLÜMLERİ DMAX KANALINDAN ÜCRETSİZ YAYINLANACAK.

Vikings 6. Sezon Fragman

Vikings Karekterleri

 • Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel)

  • Derin derin bakan mavi gözlerin ardındaki kazanma hırsını, sesini, karizmasını… Ne kadar anlatsak da boş, izlemeniz gereken bir oyunculuk sergiliyor. Travis Fimmel dizide hem muhteşem bir Viking savaşçısı hem de çiftçidir. Çok çapkın olmasına karşın Karısı Lagertha’yı çok seven biri ve 5 erkek çocuğu vardır. Kabile reisinin tüm karşı çıkmalarına rağmen batıya yelken açmıştır. Daha sonrasında da önü kesilemeyen yolculukları başlamıştır.
 • Lagertha (Katheryn Winnick)

  • Çoğu kadının hayalinde vardır Legartha kadar güçlü olmak, Legartha da kocası Ragnar kadar güçlüdür. İskandinav mitolojisinde Shield-Maiden olarak adlandırılan, eşlerinin yanında savaşa giden güçlü ve tanınan bir kadın savaşçıdır. Kocasının başarısı için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Lagertha rolünü Güzel oyuncu Katheryn Winnick oynamaktadır ve kendisi 17 Aralık 1977 doğumlu bir aktristir.
 • Sürü (Gustaf Skarsgard)

  • Vikinglerin delisi de diyebiliriz Floki için. Kaçık tavırları, deli bakışları ve ilginç gülümsemesi ile dizide ilgi odağı olmayı başarmıştır. Ragnar’ın en yakın arkadaşı olan Floki, Earl’ün bütün karşı gelmelerine rağmen Ragnar için tekne yapmıştır. Tekne ustası olan Floki, Vikingler için o zamana kadar yapılmış en uzun tekneyi yapmıştır. Floki karakterine can veren Gustaf Skarsgard da Vikinglerin soyundan gelmektedir. Vikins 6. Sezonda da oynamasını bekliyoruz.
 • Stor perde (Kör Standen)

  • Ragnar’ın kardeşi olan Rollo çok iyi bir savaşçıdır aynı zamanda içten içe sürekli Ragnar’ın özgünlüğünü kıskanmaktadır. Kıskançlığı içindeki kötüyü ortaya çıkartmıştır ve sonunda Ragnar’a karşı savaşmıştır. Daha sonrasında ne yaptığını fark eden Rollo tekrar kardeşinin yanında savaşmaya devam etmiştir.  Ama Rollo’nun kıskançlıkları bitmemiş ve kardeşine karşı Parisi savunmuştur. 6. Sezonda da oynamasını beklediğimiz Rollo son olarak 5. sezonda Legartha’ya karşı savaşmıştır.

Yorum bırak