Haberler Teknoloji

Vestelcell projesi hayata geçiyor. Teknolojide dev hamle

Türk Telekom ve Vestel yeni anlaşma ile Vestelcell projesini hayata geçiriyor. Amerikan mallarına boykot yapılmasının artış göstermesinin ardından iş ortaklığına gitmeye karar veren iki Türk devi üretime katkı sağlayacak. Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, yeni yerli ürünlerin üretimi için hamle kararı aldı. Türk Telekom ve Vestel yaptığı yeni anlaşma ile Vestelcell adı altındaki projesinin çalışmalarına başladı.

 

VESTELCELL Projesi Tanıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile ” Amerikan ürünleri yerine yerli ürünleri tercih edelim” sözlerine Türk Teknoloji devleri kayıtsız kalmadı. Türk Telekom alt yapısı ile Vestel’in Venüs marka cihazları ve yeni hatlarını paket halinde satılacağı ofislerin açılacağı açıklandı.

Milli kalkınma programına destek vermek amacı ile Türkiye genelinde 1000 mağazadan fazla açılacağı ve istihdama katkı sağlanacağı vurgulandı. Vestel Venüs marka telefonların Vestelcell ile birlikte ekonomik fiyatlara satılacağı ve müşterilerin yerli ürünlere yönelmesini hızlandıracak hamlelerin geleceği belirtildi.

Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, yeni proje ile 2014 yılından itibaren üretilmeye başlanan ilk yerli cep telefonu olma özelliğini bulunduran Venüs marka telefonların Vestelcell hatları ile satışa çıkarılacağını açıkladı.

Akıllı telefon üretimi konusunda oldukça büyük adımlar atılarak Dünya standartlarında cihazlar üretileceğinin bilgisi verildi. Vestelcell projesinin dışarı bağımlı olan Türk piyasasına büyük katkı sağlayacağı ve yerli üretimin artırılması ile dışa bağımlı politikanın azalacağı savunuluyor.

Vestelcell Ne Zaman Geliyor?

Yerli üretimin artırılmasına katkı sağlayan Türk Telekom ve Vestel yeni yaptıkları anlaşmanın ardından projeyi yılsonuna kadar hayata geçirmeyi amaçlıyor. Türkiye genelinde bayi bazlı büyüme hedefleyen Vestel ve Türk Telekom, yatırım için anlaşma sağladı.

Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenen proje ile binlerce kişiye de istihdam sağlanacak. Her geçen gün yerli üretime dair adımların artması Türkiye ekonomisinin dışa bağımlı olmasından kurtulması yönünde büyük bir adım olarak görülüyor.

Milli kalkınma projesi kapsamında teknolojinin gelişmesi bunun en büyük kanıtı. Yabancı ürün bağımlılığını %50 sinden fazlası teknoloji ürünlerinden geçiyor. Türk yatırımcıların teknoloji üretimine vereceği katkılar ülke kalkınmasına büyük destek vereceği biliniyor. Yakın zamanda gelecek yeni atılımlar sayesinde Türkiye’nin ekonomik anlamda gelişmesi ve teknolojiye yatırım yapması gelecek için umut veriyor.

Yorum bırak