Haberler Kamu Haberleri

Türk Hava Yolları Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Türk Hava Yolları Memur alımı için resmi sitesinde bir bildiri yayınladı. Bildiriye göre önümüzdeki sene görevlendirilmek üzere 2 bin 100 kabin memuru alımı yapılacağı duyuruldu. THY yollarında memur olmak için şartlar neler? Sizlere püf noktaları ile THY kabin memuru alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Türk Hava Yolları Memur Alım Şartları Neler?

Türkiye’nin en büyük havacılık şirketi THY yeni dönem için kabin memuru alımı yapacağını duyurdu. Duyurunun ardından en çok merak edilen sorulardan biri ise, kabin memuru olmak için hangi şartlar gerekiyor?

THY kabin memuru olmak isteyen adayların başvuru şartları ise şunlar;

  • C vatandaşı olmak veya Mavi kart sahibi olmak
  • 1 Ocak 1988 ile 31 Aralık 1997 arasında doğmuş olmak
  • İyi derecede İngilizce bilinmesi varsa ( tercih sebebi ) ek bir dil daha
  • En az lise mezunu olunması
  • Adli sicil kaydının temiz olması
  • 60 ila 1.80 boy oranında olunması
  • Sağlık açısında görev yapacağı birim ile alakalı engelinin bulunmaması
  • THY tarafından verilen görev kıyafetlerinin açık kalan kısımlarında dövme, yanık, piercing vb. bulunmaması
  • THY bünyesinde daha önceden disiplin cezası ile uzaklaştırılmamış olmak

Yukarıdaki özellikleri karşılayan adayların THY İnternet sitesi üzerinden yapacakları elektronik başvurular dikkate alınacaktır. Şartları karşılamayan adayların ilk mülakatta elenecekleri açıkça beyan edilmiştir.

Türk hava yolları Güney Amerika ülkelerinde başlattığı memur alım kampını sonlandırdı. Buna göre yabancı ülkelerden 50 bayan kabin memuru THY bünyesinde çalışmaya başlamış oldu. Yabancı kabin memurlarının daha çok Avrupa’ya yapılacak uçuşlarda görevlendirilmesi amaçlanıyor.

Dünya üzerinde 304 noktaya sefer düzenleyen THY, bu sene sonuna kadar ekstra 10 tarife ekleyerek sayıyı arttırmayı planlıyor. Yüzlerce kişinin hayallerini süsleyen firmada çalışmak için 20 binin üzerinde başvuru yapılacağı ön görülmektedir. Diğer adaylar arasında sizi farklı gösterecek yöntemlerin başında fiziğiniz geliyor.

THY kabin memuru alımı yaparken en çok dikkat ettiği şeylerin başında, fizik görüntüsü ve diksiyona öncelik verdiği biliniyor. Tabi ki bu öncelikler sizi personel alımında bir adım öne geçirse de zorlu bir eğitim süreci de adayları bekliyor olacak. THY personel alımları ile ilgili haber ve bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum bırak