Haberler

Toki Sosyal Konut Başvurusu Yapmak

toki_konutlari

Toki Sosyal Konut Başvurusu Yapmak

Toki Sosyal Konut Başvurusu yapmak için bugün son gün. Binlerce kişinin başvuru yaptığı ve belli bir ücret yatırdıktan sonra kendilerine çıkmasını bekliyor.

Sosyal konutlar için başvurular alınıyordu. Bir çok kişi kira verme derdinden kurtulmak için ve sığınacakları, sahip olacakları sıcak bir yuva için her ay kira öder gibi evlerinin taksitini ödemek istiyor.

Taki başvuru şartları nelerdir ? bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz… Başvuru ŞARTLARI

Tamı Tamına 100 Bin Sosyal Konut var Başvuru yapmak için ne bekliyorsunuz?

toki_konutlari

Toki Sosyal Konut Başvurusu Yapmak

Toplu Konut İdaresi TKİ Başkanlığınca yatay olarak gelişen mimari anlayışla inşa edilen toki konutları için başvurular yapılmaya başlandı hatta bitmek üzere.

Başvuruları e-Devlet’ten yapılabilir bunun yanında Ziraat ve Halk bankasının yetkili olan şubelerinden  de bugün mesai bitimine yani 17:00 e kadar yapılabilecek başvurular.

Toki Projesine bugüne kadar 1 milyon 51 elli bir bin 66 altmış altı kişinin başvurduğu da belirtildi.

Toki Başvuru son tarihi ne zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  yani (TOKİ) tarafından yürütüldüğü bilinen  “Her Yıl 100 Yüz Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ne başvurular maalesef bugün sona erecek.

Toplu Konut için TOKİ’nin yatay olarak bilinen mimari anlayışıyla İstanbul ilimiz başta olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak.

100 yüz bin sosyal konut için16 Aralık 2019 tarihinden itibaren devam eden tüm başvuru alımı, bugün mesai bitiminde son bulmuş olacak.

Türkiye’nin genelinde inşa edilecek bu konutlar için başvurular; e-Devlet üzerinden yapılabilir bunun yanı sıra da Ziraat Bankası ve Halk bankasının yetkili şubelerinin aracılığıyla kabul ediliyordu.

Bu konutlar depreme dayanıklı, kimlikli, şehir mahallelerinin kültürünün de yaşatılacağı ve yatay mimari anlayışı ve esasıyla inşa edilecektir.

Sosyal konutlara başvuruların bedelleri 2+1 daireleri için 500 beş yüz lira, 3+1 daireler için 1000 bin lira olarak fiyat belirlendi.

Başvurularında öncelik, “şehit ailelerinin, harp ve vazife malullerinin ile dul ve yetimlerine öncelik tanıdığı”.  “en az yüzde 40 kırk engelli vatandaşlarımız” ve “diğer alıcı adaylarımız” olmak üzere 3 üç kategoride kabul edilecektir.

Toki projesine bugün bu saate kadar 1 milyon 51 elli bir bin 66 altmış altı kişinin başvurduğu belirtilmişti…

 

Yorum bırak