Haberler

TBMM Personel Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

TBMM Personel Alımı 2017

Türkiye genelinde yapılan TBMM Personel Alımı sınav sonuçları açıklandı. Binlerce kişi tarafından merakla beklenen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde 192 kişiye iş kapısı olacak başvuru sonuçları açıklandı. TBMM resmi sitesinden görevlendirilen kişilerin açık bilgilerine ulaşabilirsiniz.

TBMM Personel Alımı Sınav Sonuçları Tam Listesi

TBMM tarafından yapılan ve 192 kamu personeli alımı için 16-30 Ekim tarihleri arasında başvuru kabul eden meclis personeli sonuçları açıklandı. KPSS sınavına giren ve 70 üzeri not alan kişilerin başvurabildiği alım sonuçlarını günlerdir merakla bekleyenler resmi siteyi çokça kez tıklamışlardı.

TBMM personel alımı için yaptığı yazılı sınavın ardından sözlü mülakata katılacak kişilerin sınav sonuçlarına buradan bakabilirler. Yazılı mülakatı geçen kişilerin sınav yerleri, sınav sonuç çıktılarında yazacak.

TBMM Personel Alımı Sözlü Mülakatları Ne Zaman Başlayacak?

6 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında başvuru kabul eden ve yazılı sınava giren adaylar arasından kazananların mülakatları ne zaman yapılacağı belli oldu. Yazılı sınavda başarılı olan kamu personel adaylarının sözlü mülakat gün ve yerleri TBMM internet sitesi aracılığı ile açıklandı.

Sözlü sınav yerleri hakkında yapılan açıklamaya gitmek için buraya tıklayın. Sözlü mülakat günü herhangi bir sebeple gidemeyen veya geç kalan adayların başvuruları iptal edilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığı yeni alınacak personellerin görev yerlerinin sözlü mülakattan 1 hafta sonra açıklanacağını duyurdu. Sınav sonunda 192 personel alacak olan TBMM sınavı için yaklaşık 25 bin aday başvuru yapmıştı.

TBMM, yaptığı sınav sonuçlarının sonunda başarılı olan adayların bizzat kendilerinin sözlü mülakat için başvuru yapması gerektiğinin altını çizdi. Kamuda görev yapmak isteyen binlerce adayın sınav  sonuçlarının titizlikle incelendiği belirtildi.

Sınav başvuruları   açıklanmasının ardından sözlü mülakata hak kazanan adayların   vakit kaybetmeden hazırlıklarını  yapması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Adayların kazandıkları başvuru belgelerini yanlarında götürmeyi unutmaması gerekmekte. Mülakat günü gelmeden önce her adayın adres tespiti yapması kendilerine zaman kazandıracaktır. Şimdiden başarılı olan tüm adaylara yeni görevlerinde başarılar dileriz. Konu ile alakalı bütün sorularınıza  buradan cevap vermeye çalışacağız.

TBMM Personel Alımı Sınav Sonuçları Bakmak için TIKLAYIN.

Yorum bırak