Haberler

Son Dakika: Ordulu Seri Katil Yakalandı

13 cinayetin sorumlusu olan Ordulu seri katil yakalandı. Ordu ilinde gasp suçundan yakalanan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun seri katil olduğu ortaya çıktı. İfadesi alınan zanlı cinayetleri tek başına işlemediğini söyledi.

Ordu’da uzun süredir aranan ve 13 cinayetin sorumlusu olan seri katil yakalandı. Akkuş ilçesinde Şeker Köse’nin öldürülmesi ile başlayan ve aralıklarla farklı 13 kişinin öldürülmesi ile sonlanan seri katil vakası gasp yaparken bitti. Yanlışlıkla girdiği evde yakayı ele veren zanlının soruşturma genişletilince işlediği suçlar ortaya çıktı. Girdiği evde yalnız olmadığının anlaşılması üzerine diğer bir sanık olan Mustafa Torun’da yakalandı.

Ordulu Seri Katil Yaşlıları Hedef Alıyordu

Hayvancılık işi ile uğraşan katil zanlısı, ürünleri aldığı kişilerin paralarını ödememek için tehdit yoluna gidiyordu. Mağdurların şikayetleri üzerine 2011 yılının Şubat ayında göz altına alındı. Dolandırıcılık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Zanlı Ocak 2017’de tahliye olduktan sonra Şubat 2018’e kadar olan süreçte onlarca suça karıştığı belirlenen Mehmet ali Çayıroğlu son teşebbüsünde yakalandı.

Ordulu Seri Katil Kurbanlarını Canlı Canlı Yakmış!

Seri katil olarak tutuklanan Mehmet Ali ve iş ortağı Mustafa Torun kendisini çevresinde besici olarak tanıtıyordu. Yaşlı ve savunmasız kişileri özellikle kurban seçen kişiler günler öncesinden planlayarak işlerini yürütüyordu. Hayvan alımı yapmak için köylere gelen katiller pazarlık yapıp bölgeyi inceledikten sonra planlarını devreye sokamaya başladı. Hayvanları çalmak için gittikleri bölgede pazarlıkta anlaştıkları kişilerin koyunlarını çalmak için gittikleri evde hanede bulunan kişileri bayıltarak etkisiz hale getiren zanlılar koyunları aldıktan sonra evi ateşe vererek insanları canlı canlı yakmışlar.

Hayvanları Taşıdığı Aracı Boyamış

Ordulu seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu ile çalışanlardan alınan ifadeye göre hayvanları çaldığı aracın sürekli olarak boyandığı ifadesine yer verildi. Çaldıkları hayvanları kestikten sonra kasaplara satan zanlı, kameralara yakalanmamak için sürekli olarak kamyonetini boyattığı ortaya çıktı. Bölge halkı zanlının yakalanmasından sonra rahat bir nefes almış oldu. Ordu haber olarak bu tür olayların en az yaşandığı illerin başında gelmesine rağmen halk rahat bir nefes almış oldu. Tespit edilen 13 vakanın dışında başka kişilerinde olup olmadığı genişletilen polis soruşturmasının ardından netlik kazanacak.

Yorum bırak