Haberler

Sıfır Bir Adana 4. Yeni Sezon 7 Haziran’da Başlayacak – İşte Detaylar

İnternet dizisi olan Sıfır Bir Adana, yayınlandığı günden beri izleyici kitlesini artırmıştı. Üçüncü sezon finaliyle bir süreliğine seyircilerine veda eden Sıfır Bir Adana’nın 4. sezonunun ne zaman başlayacağı ise gündemde en fazla sorulan sorular arasında…


İlk yayınına dünyanın en popüler video sitesi YouTube’da başlayan ve bu sezon ücretli olarak yayın platformu BluTV’ye geçen Sıfır Bir Adana dizisi 3. sezon finali ile yeni sezona kısa bir süreliğine ara vermişti. Yeni sezonu şimdiden merak ile bekleyen dizinin sıkı takipçileri Sıfır Bir dizisinin 4. yeni sezonunun ne zaman başlayacağını İnternet üzerinden araştırıyor. Peki, Sıfır Bir Adana 4. yeni sezon ne zaman başlayacak? cevabı haberimizin devamında.

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da Film Konusu

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, bildiğimiz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermede bulunuyor.

Hikâye aslında bir grup gencin, haksızlıklarla ettikleri mücadeleyi anlatıyor. Mücadele sonucunda elde edilen her bir zafer, onlara inanan daha fazla yoksul insanı; her gözü yaşlı yoksul insan da ekibin sırtına daha fazla yük, sorumluluk ve yılmaz bir azmi beraberinde getiriyor.

20’li yaşlarda üç gencin; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber içine düştükleri bu düzen, zamanla onların kaderi olmuş vaziyette…

Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar verilir. Mahalleli ailedir, aileye karşı saygısızlık ve her türlü haksızlık muhakkak ceza bulur.

Bu mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur.

Sıfır Bir sadece bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın yoksul kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden yakalamayı başarıyor. Tıpkı dizinin yaratıcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le tüm dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, filmleriyle, bir kesime değil, tüm dünyaya seslendiği gibi.

Dizi Karekterleri

Savaş Satış

Savaş Satış

Savaş, mahallenin abisidir. Mahallenin huzuru için kendi hayatını feda etmiş, bedel ödemiştir. Bu vasıflarıyla kendinden yaşça büyükler tarafından dahi sevgi ve saygı görür. O da bu saygıyı hiçbir zaman suistimal etmeden, sonu belli olmayan bu savaşa her gün yeniden başlar. Savaş’ın ismi, adeta kaderidir.

 

 

 

Cihangir Ceyhan (Cio)

Cihangir Ceyhan

Cio, ekibin gözü karasıdır. Haksızlıklar karşısında öyle çabuk parlar ki, bir an önce hakkın yerini bulması için elinden ne geliyorsa yapmak ister. En tehlikeli görevlere bile gayet büyük bir keyif içerisinde hiç düşünmeden dalan Cio’nun ekip içerisindeki önemli bir rolüyse mahalledeki gençleri örgütlemesidir.

 

Özgür Meriç

Özgür Meriç

Özgür, ekibin sakin gücüdür. Her alınacak kararın öncesinde uzun uzadıya konuyu masaya yatıran; ekibi, işi artıları ve eksileriyle düşünmeye sevk eden fren mekanizmasıdır. Özgür’ün bir diğer özelliğiyse, içinde bulundukları koşulları, yaşadıkları hayatı sürekli sorgulamasıdır. Bunu, kimi zaman yazdığı şiirlerde de ifade eder. Özgür ekibin şairidir.

 

 

 

Sıfır Bir Adana 4. Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Sıfır Bir 4. Sezon

Adana’da çekilen ve iki sezondur internette çok büyük ilgi gören Sıfır Bir Adana dizisi, video sitesi YouTube’dan, BluTV’ye transfer olmuştu. Yeni sezonda da BluTV üzerinden yayınlanacak olan dizinin takipçileri bir hayli arttı.

Sıfır Bir Adana dizisi BluTV’de ücretli olarak sunulmasına rağmen izleyiciler tarafından başarılı bir sonuç elde etti. Yönetmen koltuğunda Kadri Beran Taşkın’ın oturduğu, oyuncu kadrosunda ise Savaş Satış, Özgür Meriç, Cihangir Ceyhan, Burak Şahin ve Onur Akbay’ın yer aldığı İnternet dizisi 2018’de de seyirciyle buluşacak ve yine heyecan dolu bölümlerle BluTV’de yerini alacak.

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da internet dizisi dördüncü sezonunun 7 Haziran Perşembe günü BluTV’den Yayınlanacağı Duyuruldu.

Sıfır Bir Adana 4. Yeni Sezon Fragamn

Konu ile alakalı olarak daha önce yayınladığımız şu habere de bakabilirsiniz. La Casa de Papel 3 Sezon, Yeni sezon ne zaman?

Sıfır Bir 5 Sezon Ne Zaman Başlayacak? İşte Yayın Tarihi…

4 Yorumlar

Yorum bırak