Girişimcilik

Porsche Başarı Hikayesi

Porsche, üst düzey spor otomobilleri ve SUV’larda uzmanlaşmış bir Alman merkezli otomobil imalat firmasıdır. Merkezi Stuttgart şehrinde bulunan şirket, Volkswagen’e ait ve şu anki hali Panamera, Cayman, Boxster, 911, Cayenne, 918 ve Macan gibi modelleri içeriyor. Motorsport söz konusu olduğunda Porsche, spor arabalarının en başarılı üreticisi olmuştur ve pistlerde toplam 28.000 kazanı vardır. Bugün, dünyanın en büyük yarış arabası imalat şirketi.

Ferdinand Porsche, 1931’de Avusturya’da doğan ve daha sonra Stuttgart’a taşınan Avusturyalı bir mühendisti. İlk başta şirket, motorlu taşıtlar için herhangi bir üretim yapmadan danışmanlık ve geliştirme çalışmaları yaptı. Volkswagen Beetle ve Porsche 64, Porsche’nin adıyla yaptığı ilk arabalardan ikisi. İkinci Dünya Savaşı sırasında şirket, Kübelwagen ve Schwimmwagen gibi binlerce ağır askeri tank üretti.

Ferdinand 1945’te tank ürettiği için savaş suçlarıyla cezalandırılırken, oğlu Ferry Porsche araba almaya parası olmadığı için kendi arabasını yaptı. 1947’de Ferry Louise ile birlikte Porsche Konstruktionen GesmbH’yi kurdu; burada Porsche 356 ve 360 ​​en eski modellerini yaptılar.

Porsche şuan, spor otomobillerinden, traktörlere ve uçak motorlarına kadar birçok alanda hizmet vermektedir. . En popüler Porsche ürünlerinden bazıları Cayman GTS, Panamera, Boxster, Cayenne, Macan ve Spyder’dir. En başarılı Porsche yarış modelleri arasında 909 Bergspyder, RS Spyder (9R6) ve 360 ​​Sisitalia bulunur ve şirketin prototipleri Porsche C88, Boxster Concept, Porsche Mission E ve 959 Prototip’tir. Porsche, ayrıca Porsche Super (38 bg), Porsche Junior (14 bg) ve Porsche Diesel Süper gibi birçok traktör modelini üretti.

Porsche Başarı Hikayesi, Spor

Şirket, 2010 yılında Cayenne S Hybrid’i başlattı, Panamera S Hybrid’i duyurdu ve 2014 yılında hibrid bir sisteme sahip olan 918 hypercar’ı piyasaya sundu. Panamera S E-Hybrid, 2013 yılında piyasaya sürülen plug-in hybrid Porsche modelidir. S E-Hybrid, şirketin SUV segmentindeki ilk plug-in hibrid otomobil olacaktır. Porsche ayrıca, uçak motoru olan Porsche PFM 3200’ün gururlu üreticisidir.

Porsche Relationships

Porsche, Volkswagen ve Volkswagen Grubu ile yakın ilişki içindeydi, belki de şirketin ilk otomobili olan Volkswagen Beetle, Ferdinand Porsche tarafından kendisi tarafından oluşturuldu. Porsche, VW-Porsche 914 ve 914-6’yı yaratmak için Volkswagen ile işbirliği yaparken, 914’te Volkswagen’in bir motoru vardı; 914-6’da ise Porsche’nin bir motoru vardı. Ardından 1976’da birlikte çalışarak 912E ve 924’ü yarattılar; her ikisi de Audi’den birçok bileşene sahipti ve Audi’nin Neckarsulm fabrikasında üretildi. 944 modelleri de fabrikada üretildi, ancak pek çok Volkswagen bileşeni kullanmadılar.

Bir ankete göre, 25 yıl önce satılan Porsche araçlarının% 97’den fazlası hala kaliteli ve yüksek performans özelliklerini ispatlayan yollarda çalışıyor. Onların Boxster ve Cayman modelleri şimdiye kadarki en güvenilir araçlar olarak görülüyor. Technischer Überwachungsverein, Almanya’nın en güvenilir otomobili olarak Porsche 911’i değerlendirdi.

1 Yorum

Yorum bırak