Kurumlar

MEB Aday Kaldırma Sınavı Tarihleri Açıklandı

Aday Kaldırma Sınavı 2017

Öğretmen adaylarını ilgilendiren bir haber ile yeniden beraberiz. MEB Aday Kaldırma Sınavı tarihlerini açıkladı. MEB tarafından AKS sınavı başvuru ücretinin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Peki bu sınavın başvuru ücreti ne zamana kadar uzatıldı. AKS ile ilgili başka haberlerinde mevcut olduğu sitemizdeki konuların altlarına da düşüncelerinizi yazarak diğer arkadaşları da bilgilendirirsiniz. Tüm detaylar yazımızdadır.

MEB Aday Kaldırma Sınavı Ücretleri Ne Kadar Olacak?

MEB resmi sitesinden duyurduğu haberde, AKS başvuru ücretini yatırma tarihini ertelediklerini söyledi. Böylelikle daha önceki bir tarihte olan başvuru ücreti son tarih olarak 26 Kasım 2017 Pazar günü 23:59’a kadar yeniden düzenlenerek uzatılmıştır. AKS ise, 24 Aralık 2017 Pazar günü saat 10:00’da yapılacaktır. Sınav sonuçları ise sınavın yapıldığı tarihten 15 gün sonra açıklanacaktır. Önümüzdeki Pazar günü sınavda ter dökecek olan öğretmen adaylarımıza şimdiden başarıları diliyoruz.

Adaylık Kaldırma Sınavı, 24 Aralık Pazar günü 81 ilin tümünde aynı zamanda tek oturumlu olarak yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan öğretmenler adayları sınava gelmediklerinde ise ispatlayabilecek belgeleri ile göreve başladıktan sonra olacak sınava katılabilirler. Sınava girecek olan kişiler, ücret olarak 100 TL(KDV dahil) gibi bir rakamı T.C Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM üzerinden veya bankaların sunduğu internet bankacılığının gerekli menülerinden MEB ADAY ÖĞRETMENLERİ (SÖZLEŞMELİ/KADROLU) AKS adı ile 26 Kasım Pazar gününe kadar yatırmaları gerekir.

[ads2]

Yukarıda da belirttiğimiz üzere adaylar, sınav paralarını Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası ATM’lerinden, Vakıfbank internet bankacılığı, Halkbank internet bankacılığı, Ziraatbank internet bankacılığı ve Vakıflar Bankası şubelerinden yatırabilirler. Aynı zamanda tüm banka kartları ile odeme.meb.gov.tr web adresinden ödeme yapabilirsiniz. Öğretmen adayları ücreti yatırırken kendi T.C kimlik numaralarını ve kendi cep telefon numaralarını vermek zorundadır. Bunun yanı sıra aday olan kişi, sınav ücreti yatırırken bankalara bir işlem parası ödemeyecektir.

Sınav ücretini söylenilen sürede yatırmayanlar ise, sınava giremeyecektir.

MEB Aday Kaldırma Sınavı Giriş Şartları Neler?

Sözleşmeli/Kadrolu sınava girecek öğretmenler;

-Değerlendirilen performansta başarılı olmak,
-Sınav süresinde bir yıl çalışma şartını tamamlamak,
-Sınava giriş ücretini belirtilen tarihe kadar yatırmak,
şartlarını yerine getirmesidir.

Adaylık Kaldırma Sınav Klavuzu 2017  için  MEB resmi sitesi üzerinden görebilirsiniz.

Yorum bırak