Haberler

Kyk Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

Kyk kredi ve burs sonuçları açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu hem yeni hem devam etmekte olan öğrencilere destek amaçlı her sene başvuruları alınıp, belli aşamalardan sonra bir çok öğrenciye kredi ve burs vermektedir.

Kyk kredi ve burs sonuçları açıklandı

Öğrencilik hayatı boyunca yokluklardan dolayı çalışarak öğrenim hayatına devam etmek zorunda kalan bir çok öğrenci var. Derslere zaman ayıramayan öğrenciler başarılı olamaz, durumu olmayan öğrenciler eğitim sürelerinde de zorluk çekmesin diye kimine burs yani karşılıksız para verilmektedir. Kimine ise kredi verilmektedir. Bu kredi eğitim süresi bittikten sonra isteyene peşin isteyene taksit fırsatı ile geri ödemeli olarak verilir.

kyk_burs_ve_kredi_sonuclari

Kyk burs ve kredi sonuçları

Bakan Kyk kredi ve burs sonuçlarını açıklayarak şöyle dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Bakan Kasapoğlu, “Her zaman olduğu gibi binlerce gencimize geleceklerini inşa ettikleri bu süreçte destek vereceğiz ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılı bir eğitim dönemi dilerim.” paylaşımında bulundu.

Burs/kredi başvurusunda bulunan öğrenciler, sonuçları resmi internet sitesinden (sonuc.kyk.gov.tr) öğrenebilecek.

Kyk kredi ve burs ücretleri

Yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs/kredi ödeniyor. Öğrencilerin öğrenim kredisi veya bursu, 2020 Ocak itibarıyla lisansta 550, yüksek lisansta 1.100, doktorada ise 1.650 lira olarak uygulanacak.

Kyk Burs ve Kredi sonuçlarını öğren

Kredi Yurtlar Kurumu sonuçlarını öğrenmek için resmi siteden öğrenilebilir. Sonuçları açıklanan öğrenciler ziraat bankasına giderek verilen günde imzalarını attıktan sonra gereken ödeme hesaplarına her ay yatmaya başlayacaktır. Öğrenim süreleri boyunca devam edecektir. Burs alan öğrenciler alttan 3 ten fazla ders bıraktığı takdirde aldıkları ödemeler krediye dönüşür. Kredi alan öğrenciler öğrenim bitene kadar faiz işlemez aldıkları ödemelere. Mezun yılından bir yıl sonra ödemeleri gerekir. Aksi takdirde faiz ile beraber zorunda kalacaklardır.

Kyk borçları af olacak mı ?

kyk-kredi-borclari-silinecek-mi

Kyk borçları silinecek mi

Bir çok öğrenci ve ailenin merakla beklediği haber mecliste araştırılıp tartışılmaya devam ediyor. Meclis Araştırma Komitesi tarafından mecliste görüşülen kyk borçları af olacak mı henüz kesinleşmiş değil. Bir çok kişi sevinçle bekliyor. Umarız af olur

Yorum bırak