Hibe ve Destek Kurumlar

KYK Bursları Ne Zaman Yatacak?

KYK Bursları 2017

Sıradaki yazımız ise KYK bursları ne zaman yatacak haberi oldu. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı başvuru sonuçları açıklandı. Yüksek öğrenim öğrencilerinin heyecan dolu şekilde beklediği sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda da öğrenci arkadaşlarımıza ödeme yapacak. Ekim ayı da dahil olmak üzere ödeme olacaktır. Öğrencileri desteklemek amacıyla verilen burs/kredi başvuru sonuçları an itibari ile açıklandı. Kazanan öğrenciler 21 Kasım saat 23:59’a kadar taahhütnamelerini E-Devlet adresinden okuyarak onaylamak zorundadır. Burs/kredinin ne sebepler ile kesileceğini ve neler yapılmasına dair tüm bilgilerin olduğu taahhütnamenin iyi şekilde okunması gereklidir.

KYK Bursları Hangi Tarihlerde Ödenecek

Geçen yıl Ocak ayının 6’sında yatmaya başlayan burs/krediler bu yılda aynı şekilde en geç ayın 10’una kadar yatırılabilir.

18 yaşına kadar ki öğrenciler ise, velilerinin e-Devlet şifreleri ile onay yaptıktan sonra kendi hesaplarına geçerek oradan da onayı gerçekleştirmelidirler. 15 yaşından küçük ve anne-babası hayatta olmayan öğrenci kardeşlerimiz ise vasileri ile beraber en yakın KYK il müdürlüğüne gerekli belgeler ile giderek onay yapabiliyor.

İlk ödeme ise onayı tamamlayan öğrencilere kasım ayının içinde iki aylık şeklinde yapılacaktır. Onay yapmayan öğrenciler ise 2017-2018 dönemi için ödeme alamayacak. Fakat bir sonraki eğitim yılı için tekrar başvuru yapabileceklerdir.

[ads4]

Eğitimini yurt dışında devam ettiren öğrencilerin onay yapması için son gün 15 Ocaktır. Taahhütnamelerini onayı ise mobil uygulama üzerinden kesinlikle yapılmamaktadır.

Öğrenci arkadaşlarımız için önemli bir noktada kefaletnamedir. Yurt içindekiler notere, yurt dışındakiler ise elçiliklere senedi hazırlatıp ardından 15 Ocak tarihine kadar ilgili dilekçeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya /Ankara’da ki başkanlığa vermeleri gerekiyor.

KYK Bursları ücretleri ne kadar?

Geçen yıla göre bu yıl yine bir artış söz konusu oldu. Lisans öğrencilerine 425 TL, Yüksek lisans yapanlara 850 TL ve doktora öğrencilerine 1275 TL şeklindedir.
T.C KİMLİK NUMARASI ÖDEME TARİHLERİ
0 İle Bitenler Ayın 6’sı itibariyle
2 İle Bitenler Ayın 7’si itibariyle
4 İle Bitenler Ayın 8’i itibariyle
6 İle Bitenler Ayın 9’u itibariyle
8 İle Bitenler Ayın 10’u itibariyle

alacaklardır.

Yorum Ekle

Yorum bırak