Haberler Kamu Haberleri

KPSS 2018 sınav tarihleri ÖSYM Açıkladı

KPSS 2018 sıvav tarihi

Her yıl memur olacaklar için düzenlenen KPSS, 2018 yılı için tarihler belli oldu. Kamu kurumlarının belli kadrolarını doldurması için yapılan KPSS 2018 sınav tarihleri belli oldu.

KPSS 2018 Sınav Tarihleri ve Sınav Giriş Ücreti

Lisans 22 Temmuz 2018’de düzenlenecek ve adaylar bu sınava başvurmak için 10-21 Mayıs ayı tarihleri arasında seçim yapabilecektir. Sonuçlar ise 31 Ağustos tarihinde kesin olarak açıklanacak.

Her yıl olduğu gibi memur adayları yine gözünü KPSS sınavına çevirmiş durumdadır. 22 Temmuz’da yapılacak olan sınavla ilgili açıklamalar o güne kadar devamlı buradan detaylı şekilde bilgilendirilecektir.

Aslında ÖSYM tarafından kesin bir tarih açıklanmasa da Mart 2018’de başvurulara açılması bekleniyor ki tabi o zamana kadar da her şey değişebilir. Ücret konusuna gelecek olursak daha henüz net bir bilgi yok fakat geçen döneme baktığımızda alanlara katılım sağlayacak kişilerden 40 TL alınırken, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına gireceklerden ise 60 TL alınmıştı. Bu yıl ise; her şey de olduğu gibi yine zam artışı söz konusudur. Şimdiden sınava girecek tüm memur adaylarına başarılar dileriz.

KPSS girecek olan öğrencilerin, daha önceki yıllarda çıkan sorulara göz atmalarını tavsiye ediyoruz. Her geçen yıl KPSS soruları farklılık gösterse de birbirlerine yakın soruların geldiği tarafımızca saptanmıştır.

KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzları her yıl olduğu gibi bu senede ÖSYM resmi sitesinden gelecek duyuru ile sahip olabileceksiniz. Adayların tercih kılavuzlarını eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2018 yılında birçok kişiye yeni iş imkanı sağlayacak.

KPSS 2018 yılında yaklaşık yeni 200.000 memur alımının yapılacağı öngörülüyor. Özellikle 15 Temmuz’dan sonra açığa alınan yaklaşık 600.000 kamu personelinin yerine ciddi işçi açığı bulunuyor. KPSS 2018 yılında adayların önceki yıllara göre kazanma şanları daha yüksek olduğundan gerekli hazırlıkları yapmalarında fayda var.

ÖSYM resmi sitesi üzerinden KPSS sınavı duyuruları geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Kayıtlarınızı son günlere bırakıp kendinizi riske atmak istemiyorsanız konumuzu takip etmenizde fayda var.

Her yıl olduğu gibi KPSS 2018 ücretleri içinde bu sene fiyat artışı söz konusu olabilir. ÖSYM tarafından resmi açıklama yapıldıkça konumuz güncellenmeye devam edecek. Binlerce arkadaşımızın emeklerinin boşa gitmemesi için önlemlerini şimdiden almalarını tavsiye ediyoruz.

Yorum bırak