Haberler Hibe ve Destek

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı 2019 Kobi Destek

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı BAŞLIK

Kosgeb Kobi Teknolojik ürün destek programı kapsamanda 5 milyon Türk lirasına kadar destek sağlayacağını açıkladı. Kosgeb Kobilere destek programına ülke ekonomisine destek vermek amacı ile teknolojik ürün faaliyetinde bulunan firmalara büyük yatırım desteği vereceğini açıkladı.

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı Katılım Şartları Neler?

Ülke ekonomisine değer katacak çalışmalara destek verileceğini yaptığı bir konuşmada dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından hemen sonra Kosgeb Ar-Ge firmalarına büyük destek programını açıkladı.

Kosgeb teknolojik ürün üreten Ar-Ge çalışması devam eden projelere 5 milyon Türk Lirasına kadar destek vereceğini açıkladı. Uluslararası pazarda teknolojik ürünlerde pazarda pay sahibi olmak isteyen Türkiye için son zamanlarda yapılan en büyük yatırım projesi olacak.

Teknolojik ürünlerin ülke ekonomisine canlılık katacağının ve uluslararası pazarda söz sahibi olmak için bu tür projelere desteğin hiç kesilmeden devamlı suret ile yatırım yapılacağının açıklaması yapıldı.

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı Kapsamında Neler Var?

Kosgeb tarafından yapılan açıklamada teknolojik ürün üreticisi firmaların aşağıdaki şartları yerine getirdiği takdirde destek programı dâhilinde başvuru yapması sağlanacak.

  1. KOSGEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,
  2. Yurtdışı teknoloji bölgeleri/araştırma merkezleri/enstitüler/bilim parkları/kuluçka merkezleri/hızlandırıcılarda ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,
  3. Yurt içi teknoloji geliştirme bölgelerinde yer alan işletmelerin, bölgede sonuçlandırdıkları ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan,
  4. Kamu araştırma enstitülerinde/merkezlerinde ar-ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan,
  5. Patent belgesi ile koruma altına alınan,
  6. Doktora çalışması neticesinde ortaya çıkan,
  7. Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim belgesi alan,

Kosgeb , firmaların prototip çalışması tamamlanmış teknolojik ürün sahipleri veya kullanım hakkını sözleşme ile hak sahibinden devralmış işletmelerin yararlanacağını açıkladı.

Kosgeb yeni program başvurusu onaylanacak firmaların alacakları ödemeleri ve süreleri açıklayan bir tablo yayınladı. Kosgeb 2017 Teknolojik ürünler destek programına ait gerekli evrakları Buradan indirebilirsiniz.

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı 2017

Kosgeb Kobi Teknolojik Ürün Destek Programı 2017

Kosgeb yatırım programları hakkında tüm haberleri KOSGEB kategorimizden takip edebilirsiniz katılım programı ile alakalı tüm sorularınızı yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum bırak