Haberler

İstanbul Boğazında Neler Oluyor!

rus_savas_gemisi_istanbul_bogazında

İstanbul Boğazında Neler Oluyor!

İstanbul Boğazında Neler Oluyor! herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyor.Rus Donanması’na ait olduğu bilinen ve Kuzey filosu olduğu kesinleşen, 055 Borda sayılı Slava sınıfı olan füze gemisi ‘Mareşal Ustinov’ dün öğle satlerinde, tahmini olarak saat 15.30 civarında Karadeniz’den yola çıkıp İstanbul Boğazı’na girişi oldu.

rus_savas_gemisi_istanbul_bogazında

Rus Savaş Gemisi İstanbul’da

Rus Gemisinin boğazdan geçişine 3 sahil güvenlik botumuz ve 2 deniz polisi botumuz eşlik etti. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk, Dolmabahçe açıklarına ulaştı. Rus gemisinin güvertesinde fazla sayıda Rus askeri de olduğu gözle görüldü.

İstanbul Boğazında Neler Oluyor! Savaş gemileri içindeki teçhizatlar, silahlar ve askerler nedeniyle çok büyük olur. Bu Rus gemisi de 186 metre uzunluğunda olduğu ve rus gemisi yaklaşık 1,5 saat süren yolculuktan sonra Moda açıklarına demir attı. Rus gemisi bugün ise Kabataş’a yanaşmaya çalışırken sürüklendi.

Sürüklenen Rus gemisine kurtarma botumuz müdahale etti.

Hangi Devletlere Ait Gemiler Vardı?

Amerika Birleşik Devleti ve Rus savaş gemisi Karadeniz’den ard arda İstanbul Boğazı’na girdiği görüldü. 2 iki savaş gemisinin geçişine gerektiği gibi sahil güvenlik botlarımız eşlik ederken askerlerinde silahlar başında nöbet tutması da  dikkat çekildi. Öncesi Amerika Birleşik Devleti Savaş gemisi giriş yaptı, Amerika Donanmasına ait DDG 75 Borda ve sayılı  Donald Cook adı olduğu ve güdümlü füze destroyeri ve Rusya Devletinin Karadeniz filosuna ait RFS 490 borda numaralı ‘Amiral Essen’ güdümlü füze firkateyni saat 08.00 civarında Boğaz’ın, Karadeniz girişinde karşılaştı. Boğazımıza önce Amerika Birleşik Devleti savaş gemisi girdi. Peşinden Rus donanmasının en modern ve lüks gemilerinden birisi olan Amiral Essen, Boğaz’ımıza girdi. Gemilerin ard arda geçişlerine sahil güvenlik botlarımız da eşlik etti. Gemilerde duran askerlerin silahlar başında nöbet tutması dikkat çekti doğrusu.

ABD ve Rusya Savaş Gemileri İstanbul’da

Amerika Birleşik Devleti gemisi 11 gün geçtikten sonra geri döndü. Amerika Birleşik Devleti savaş gemisi, 11 gün önce İstanbul Boğazı’ndan geçerek Karadeniz’e açılarak ve belli bir zaman burada kaldı rutin devriye görevinde bulunmuştu o zaman. Gemi daha önce Ukrayna’nın Odessa Limanını ziyaret etti. Savaş gemisi önlemlerle bugün Karadeniz’den ayrıldı Marmara Denizi’ne geçti gitti. Rusya’nın en modern ve donanımlı savaş gemisinden bir tanesi, güdümlü füzeleri ve modern silahları olan Rus savaş gemisi de Amerika Birleşik Devleti savaş gemisi ile aynı saatlerde Boğaz geçişini tamamladıktan sonra Marmara Denizinde açıldı. Savaş gemisi görevi Akdeniz’e konuşlandırılmak için özellikle görevlendirildiği belirtiliyor.

Yorum bırak