Finans

İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

iş bankas mevduat hesabı

Yatırımlarınızı İş Bankası vadeli mevduat hesabı altında  biriktirerek hem faiz kazanabilir hem de İş Bank güvencesi ile piyasa şartlarına uygun gelir elde edebilirsiniz. Vadeli mevduat, parasını riske atmadan yatırım yapmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Özellikle İnternet üzerinden açacağınız vadeli hesaplarda daha yüksek faiz kazanabilir, hesabınızı 7/24 kontrol edebilirsiniz. İş Bankasının sunduğu vadeli TL mevduat hesabı açmak ise oldukça kolay. Bankanın mobil uygulaması üzerinden, İnternet şubesinden ya da Türkiye’nin her bölgesinde bulunan İş Bankası şubelerinden vadeli hesap açtırarak, hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli  Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Günümüzde artık bir çok bankacılık işlemleri daha hızlı ve ekonomik olması nedeniyle mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriliyor. Yapılan bazı bankacılık işlem için her hangi bir ücret alınmaması, EFT/havale gibi ödemelerde daha düşük işlem ücreti kesilmesi, faturaların kolay bir şekilde ödenmesi ve en önemlisi hiç bir sıra beklemeden tüm işlemlerin online olarak yapılması ise insanları mobil bankacılığa yönelten en önemli etkenler arasında yer alıyor. Yalnız bu kadar da değil eğer vadeli mevduat hesabınızı yine bu kanal üzerinden açtığınızda ciddi anlamda daha fazla faiz kazanabiliyorsunuz.

İş Bankası şubelerinden vadeli TL mevduat hesabı açtığınızda 28-31 gün için %4,50 oranında bir faiz getirisi sağlarken aynı işlemi İnternet şubesi üzerinden yaptığınızda bu oran %11.90’a kadar yükselebiliyor. Sadece bu kadar da değil eğer İşCep uygulaması kullanıyor ve vadeli mevduat hesabını bu yolla açıyorsanız kazanacağınız faiz tam %13.00 olacaktır.

İş Bankası Vadeli  Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli hesaba sahip olmak ve İş Bank ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için öncelikle İş Bankası hesabına sahip olmanız gerekiyor. Açtığınız bu hesapla birlikte ister yine şube üzerinden isterseniz de İnternet bankacılığı kullanarak vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. İşbankası için vadeli hesaplarda 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1yıl, 2 yıl veya 3 yıllık vade belirlemeniz mümkün. Minimum olarak 1.000 Türk Lirası olarak yatırılacak tutarı mevcut faiz oranları ile değerlendirmeniz mümkün olacaktır.
İş bankası dijital bankacılık uygulaması ile mevcut paranızı anlık olarak kontrol edebilme özelliği de bankanın size sunduğu hizmetler arasında yer alıyor.

1 Yorum

Yorum bırak