Haberler Teknoloji

İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem şifresi değiştirme

İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem şifresi nasıl değiştirilir?

İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem şifresi nasıl değiştirilir? İnternetle bağlantı kurmamızı sağlayıp kablosuz bütün modemler güvenliğimizi sağlamak açısından bir sayısal veya önkeyici karışık şifreleme sistemine sahip olarak üretiliyor. Modem fabrikaları üreticileri kullanıcıların istenilen belirli aralıklarla Wifi şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmesini sağlayacağını bilip ona göre sistem kuruyor, öneriyor. Ağa bağlanmamızı sağlayan wifi için sürekli farklı cihazlar için her seferinde modemin altında yer alan standart şifreye bakmak hem zahmetli hemde karmaşık oluşu bazen bizi zorluyor. Bu yazıda farklı internet sağlayıcılara ve modem fabrikaları üreticilerine göre internet şifrelerini değiştirme işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak yazıyor.

internet şifremi nasıl değiştireceğim?

internet şifresi değiştirme

Müşteri  Hizmetlerinden Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapabilirim? İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Türk Telekom Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapabilirim?

Eğer Wifi modem şifremizi değiştirmek için gerekli bilgiye sahip değilsek veya modemimizin arayüz şifresini unuttuysak; bu işlemi müşteri hizmetleri aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmemiz yeterli olacaktır.

1)444 1 444 Türk Telekom Bireysel Çağrı Merkezi’ni arayabiliriz.

2)Arama yaptıktan sonra menü içerisinden 1’e basıp teknik destek menüsüne geçiş yapalım.

3)Teknik destek menüsüne geçiş yaptıktan sonra 6’ya basarak müşteri hizmetlerine bağlanalım.

4)Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra modem Wifi şifremizi değiştirmek istediğimizi belirtelim.

5)Yeni şifremizi müşteri temsilcisine belirtelim ve Wifi şifre değiştirme  işlemi tamamlandıktan sonra modemimizi açıp kapatalım.

Turkcell Superonline Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapabilirim?

Tıpkı Türk Telekom gibi Turkcell Superonline da   müşteri hizmetlerinden Wifi şifre değiştirme işlemini gerçekleştiriyor. modemimizi

Modem arayüzüne nasıl girilir?

İnternet ayarlarınızı yapabilmek için modeminizin arayüzüne girmeniz gerekiyor. Modem arayüzüne giriş yapmak için bir IP adresi, kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız var. Biz de Türkiye’de en çok kullanılan modem türlerinin bu bilgilerini aşağıya listeledik. Ancak bundan önce arayüze nasıl giriş yapacağınızı anlatıyoruz:

nternet bağlantınız olmasa bile modem arayüzü girişi yapabilmeniz internet tarayıcınıza giriş yapmanız gerekiyor. Tarayıcınızı açtıktan sonra URL kısmına aşağıda verdiğimiz listeden kendi modeminize uygun olan IP adresini bulun ve kopyalayıp yapıştırdıktan sonra Enter’a basın.

Yorum bırak