Finans Kurumlar

Harçlık Avansının Geçici Olarak Kapatılması

Harçlık Avansının Geçici Olarak Kapatılması

Üniversite öğrencilerinin kullandığı Ziraat Genç Kart’ta harçlık avansının geçici olarak kapanması nedir? Son zamanlarda bir çok öğrencinin başına gelen bu sorunun nedeni ve çözümleri haberimizin detayında…

Ziraat Genç Kart Nedir?

Üniversite Öğrencilerinin KYK’dan burs veya öğrenim kredisi almak için ziraat bankasının vermiş olduğu bir karttır. Bu kartı Üniversite öğrencileri KYK burs başvuru sürecinden sonra gelen sms yönlendirmeleri ile Ziraat Bankası şubelerinden temin edebilirler. Kart Öğrenim kredisi veya burs almayan ama üniversite öğrencisi olan 18-26 yaş arası diğer bireylere de başvurmaları halinde verilmektedir.

Ziraat Genç Kart Avantajları

Öğrenim kredin veya KYK bursun devam ettiği sürece hesabında para bulunmadığında faizsiz/masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunan Harçlık Avans Özelliğini kullanabilirsin.

Ziaraat Bankası Ek No Nedir – IBAN Hesaplama

Ziraat Genç Kart Harçlık Avansının Geçici Olarak Kapatılması

Üniversite öğrencilerinin çoğunun başına gelen bu sorunun nedenlerini ve çözümünü anlatalım. Öncelikle Ziraat Genç Kart Harçlık Avansının Geçici Olarak Kapatılması durumu hesabınızda şüpheli bir işlem olmasından veya hesabınızda bulunan kredi kartının asgari ödeme tutarını ödememenizden dolayı başınıza gelebilir. Burada belirtmek istediğim şüpheli işlem (yasal olmayan yollardan bahis oynamak v.s)

Harçlık Avansının Geçici Olarak Kapatılması Çözümü

Eğer size de böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız, yapmanız gereken ilk şey kartınızın borcunun olup olmamasını kontrol etmek. Asgari ödeme tutarını yatırmadığınız ekstreniz bulunuyorsa ilk önce kartınızın asgari ödeme tutarını yatırın.

Kartınızın borcunu ödedikten 1 gün sonra kartınızın Harçlık Avansının aktif olduğuna dair SMS alacaksınız. Bu SMS gelmediği taktirde hesabınızda başka bir şüpheli işlem gerçekleşmiş olabilir. Bu durumda da hesabınızın bağlı olduğu banka şubesine gidip kontrol ettirmenizde fayda olacaktır. Çünkü böyle bir sorun ile karşılaşırsanız Hesabınıza banka şubeniz bloke koymuş demektir.

Ziraat Bankası ATM’sinden Başka Hesaba Para Gönderme

Bazı durumlarda da kartınızın asgari ödeme tutarını yatırdıktan sonra, Harçlık avansınız aktif olur ama Almış olduğunuz KYK bursuna bloke konur. Bu tür bir sorun ile karşılaşırsanız Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini (0850 220 00 00) arayarak destek alabilirsiniz.

Ayrıca konu ile ilgili merak ettikleriniz ve sorunlarınızı yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum bırak