Sinema

Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Filmler

En Çok İzlenen Filmler

Sinema severler için film izlemek ayrı bir zevktir. Öğle güzel filmler vardır ki izleyenler defalarca izlemiş oldukları halde filmin her sahnesini her repliğini ezbere bilmelerine rağmen defalarca aynı filmi ilk defa izliyormuş gibi büyük bir heyecan ile izlerler. Elbette bütün filmler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Sinema tarihi boyunca seyircinin hafızasında asla unutulmayacak izler bırakan bir çok film çekilmiştir.  Edebiyat dünyasında Suç ve Ceza, Sefiller veya Vadideki Zambak ne kadar önemli bir yere sahip ise sinema severler içinde belli başlı filmler oldukça önemlidir. Gelmiş geçmiş en beğenilen ve en çok izlenen filmler hakkında kapsamlı bir araştırma yapıp içlerinden izleyici tarafından  en iyisi olduğu düşünülen bir kaç filmi sizler için derledik.

En Çok İzlenen Filmler (Esaretin Bedeli)

Baş rolünü Morgan Freeman’nın üstlendiği gelmiş geçmiş en çok izlenen ve beğenilen filmler arasında zirvedeki yerini korumaktadır. Film çok başarılı bir kariyeri olan bankacı Andy’nin  karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçlamasıyla ömür boyu hapis cezasına mahkum edilmesiyle başlar. Hapishanede cinayet suçuyla uzun yıllardır mahkum olan Morgan Freeman’nın can verdiği Red karakteriyle Andy karakterinin kurdukları dostluğun ele alındığı filmde Andy hapishanede zorlu yıllar geçirdikten sonra kendisini hem mahkumlara hemde hapishane yönetimine sevdirmeyi başarmıştır. Filmin sonu Andy için güzel biter ama Red için aynı güzel son gerçekleşmez.

En Çok İzlenen Filmler (Yeşil Yol)

Çok yoruldum patron repliği ile hafızalarımıza kazınan filmin baş rol oyuncularından Tom Hanks’in hapishane görevlisini canlandırdığı Yeşil Yol filmi seyirci tarafından her gösteriminde reytingleri alt üst etmektedir.Küçük bir eyalet hapishanesinde bulunan mahkumların hepsi ölüm cezasına çarptırılmıştır ve idam edilecekleri günü beklemektedirler. Bu sırada kasabada iki küçük kızın tecavüz edilerek öldürülmesinden suçlu bulunan oldukça iri gövdeli çocuk ruhu taşıyan mistik güçleri bulunan John Coffey’nin hapishaneye gelişiyle yaşanan duygusal olayların anlatıldığı film en iyiler arasındadır.

En Çok İzlenen Filmler (Titanic)

1912 yılında ilk seferine çıkan devasa büyüklükte olan görkemiyle göz kamaştıran Titanic adlı geminin büyük bir buz dağına çarparak yüzlerce insanın ölmesiyle yaşanan trajedinin anlatıldığı film sinemalarda gösterime girdiği 1997 yılında gişe rekorları kırmıştır. Senaryo Titanic’in batışını konu alsa da Jack ile Rose yaşadıkları büyük aşk öyküsü  seyirciyi göz yaşlarına boğmuştur.

En Çok İzlenen Filmler (Akıl Oyunları)

Russel Crowe hayat verdiği John Nash bir matematik dehası olarak üniversite de matematik okuyan çevresinde bulunan herkes tarafından deha kabul edilen kendi halinde biridir. Üniversitede tanıştığı genç ve güzel bir kızla evlenir. Bütün hayatını matematik formüllerine adayan John Nash bir süre sonra halüsinasyonlar görmeye başlar fakat bunların hayal ürünü olduğunu bir türlü kabul etmez.İşte Akıl Oyunları filmi Nobel ödülüne layık görülen matematikçi John Nash’in hayat hikayesinin başarılı bir şekilde anlatıldığı film  iki dalda Oscar ödülü alarak kendini kanıtlamıştır

En Çok İzlenen Filmler (Piyanist)

Adrian Brody baş rolünü üstlendiği film 2. dünya savaşının yaşandığı yılları tarihi gerçekleri kurgulama yapmadan anlatmaya çalışmaktadır. 2. Dünya savaşı yıllarında Almanya Nazileri Adolf Hitler önderliğinde Yahudi olan herkesin ölmesi gerektiğini kabul ederek büyük bir soy kırıma imza atmışlardır. Piyanist filmi 1939 yılında Varşova da yaşayan yahudi  bir  piyanistin ailesi ile birlikte yaşadıkları dramı anlatmaktadır

Yorum bırak