Haberler

Floresan Ürünleri Yerini Led Aydınlatma Ürünlerine Bırakıyor!

Floresan aydınlatma ürünleri hepimizin bildiği gibi çok uzun yıllardan bugüne hayatımızın içinde yer almaya devam ediyor. Evlerimizden, endüstriyel alanlara kadar birçok alanda yıllardır aydınlatma ihtiyacımızı karşılayan floresan aydınlatma ürünleri günümüzde yerlerini yavaş yavaş LED aydınlatma teknolojisi içeren ürünlere bırakmaya başlamış durumda. Bu bağlamda günümüzde evlerimizde fark edebilecek olduğunuz gibi geçmiş dönemde kullanılan uzun tüplü yada yuvarlak floresan aydınlatma ürünleri yerine modern ve şık avizeler ve avizelerin duy bölümlerine ise LED ampuller tercih edilmekte.

Hayatımızın hemen hemen her yerinde kullanmaya başladığımız LED teknolojisi hepimizin bildiği gibi televizyondan, cep telefonuna kadar birçok alanda hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu noktada LED teknolojilerinin etkilerin en fazla hissedildiği alanların başında ise aydınlatma sektörü gelmekte. Aydınlatma ürünleri konusunda günümüzde hemen hemen tüm ürünler yerini LED’li ürünlere bırakmış olsalar da, bu bağlamda halen floresan aydınlatma ürünlerine de ulaşabilmek halen mümkün. Uzun yıllardan bugüne floresan aydınlatma ürünleri konusunda ürünler üreten firmanın internet sitesine https://www.eaeaydinlatma.com/tr/urunler/ic-aydinlatma/floresan-aydinlatma-409 bağlantısından göz atabilirsiniz.

Günümüzde floresan aydınlatma ürünleri yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yerlerini LED aydınlatma sistemlerine bırakmış olsalar bile, bu ürünlerin satışı ve üretimi halen birçok firma tarafından yapılmaya devam edilmektedir. Floresan ürünlerinin yerlerini LED aydınlatma ürünlerine bıraktığı alanlara kısaca göz atmak gerekirse; endüstriyel kuruluşlar, havalimanları, limanlar gibi 7 gün 24 saat açık alanlarda hızlı bir dönüşümün yaşanmaya başlandığını açıkça ifade edebiliriz. Aynı zamanda yüksek enerji tüketimi olan endüstriyel kuruluşlar dışında da evlerde özellikle de rezidans gibi alanlarda Led aydınlatma ürünlerinin tercih edilmekte olduğunu açıkça ifade edebiliriz.

Yazımızın özetine gelecek olursak; çok uzun yıllardan bugüne hayatımızın içerisinde olan floresan ürünlerinin yerlerini yavaş yavaş LED aydınlatma ürünlerine bıraktıklarını ve gelecek dönemde de bu dönüşümünü hızlı bir şekilde devam edeceğini açıkça ifade edebiliriz.

Yorum bırak