Haberler Teknoloji

Facebook Messenger ile 17 Milyar Görüntülü Sohbet

2017 yılında Facebook Messenger üzerinden 17 milyar görüntülü sohbet gerçekleşti. 2017 istatistiklerini açıklayan yetkililer ulaşım ağının ne kadar çok genişlediği konusunda da fikir verdi. Apple bu bilgileri paylaşmadığı için bu veriler içinde yer almıyor.

Şimdilik açıklanan veriler, 2016 yılının istatistiklerini ikiye katladı. Üstelik sadece görüntülü sohbet değil, aynı zamanda emoji gönderimi, sesli arama konusunda da gönderilen iletilerin satısı 500 milyarı buldu. Ciddi bir kullanıcı artışı görülen Facebook Messenger’ı kullanıcılar uygulamadan ayrı bir şekilde yararlanılan sistemin dışında görüntülü konuşma için de yararlandıklarından olmazsa olmazlar arasında görüyorlar.

Facebook Messenger Hatasını Anladı Değişecek

Yıllardır dağınık bir şekilde kullanılan Messenger konusunda yenilik sürecine girmeye karar veren Facebook Messenger konusunda değişimleri de müjdeledi. Bu değişiklikler konusunda kullanıcılar da en iyi deneyimini elde edecek ve Messenger kullanımı daha sorunsuz bir şekilde sürecek.

Böylece eski Messenger yenilenmiş bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak ve daha sade bir biçimde kullanılacak. Messenger’da birçok gereksiz özelliğin bulunduğunu ifade eden kullanıcılar karmaşık olan bu yapının değişmesi için sadeleştirmeyi dört gözle bekliyorlar.

2018 yılı Facebook Messengerın devrim yılı olacak ve 1.3 milyar kullanıcı ilerleyen aylarda daha farklı bir Messenger deneyimi yaşayacak. Biraz abarttıklarını kabul eden David Marcus kullanıcının işine yaramayacak birçok şeyin olduğunu ifade etti.

Yorum bırak