Finans

En uygun ihtiyaç kredisi hangi bankalar temin ediyor?

ihtiyaç kredisi

Ani gelişen ihtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanan en uygun ihtiyaç kredisi ile masraflarınızı ertelemeyin. Bankaların kişiye özel olarak hazırladığı bireysel ihtiyaç kredisi sayesinde düşük faizler ve 48 aya varan vade imkânı ile bütçenizi sarsmadan kredi çekebilir, rahat rahat ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde en çok talep gören kredi çeşitlerinin başında gelen ihtiyaç kredisi, gerek hızlı temin edilebilmesi gerekse de kredi masraflarının az olması nedeniyle tercih ediliyor. İhtiyaç kredilerinin en büyük avantajlarından birisi de bankaların İnternet şubeleri üzerinden kolay bir şekilde başvuru yapabilmenizdir, böylece krediniz daha kolay bir denetlenme sürecine girer ve krediniz onaylandığı taktirde şubeye gitmeden paranız hesabınıza aktarılır.

Türkiye’de yıl boyunca başta devlet bankaları olmak üzere tüm bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlediğini biliyor muydunuz? Peki, ihtiyaç kredileri için başvuruda bulunurken nelere dikkat edilmeli, hangi banka daha düşük ve avantajlı ihtiyaç kredileri veriyor merak ediyor musunuz? İşte sunduğu imkânlar açısından diğer bankalara göre daha cazip fırsatlar sunan 5 banka ve bu bankaların güncel faiz oranları;

Ziraat Bankası ihtiyaç Kredisi

İhtiyacınız ne olursa olsun Türkiye’nin en büyük müşteri ağına sahip olan Ziraat Bankası hazırladığı ‘genel ihtiyaç kredisi’ kampanyası ile %1,67’den başlayan faiz oranı ve 48 ay vade imkânı ile sizleri bekliyor. Üstelik şubeye gitmeden bankanın resmi Web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de bu krediye başvurmanız mümkün. Eğer başvurunuzu Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştireceksiniz yanınızda nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve başvuru formunun bulunmasında yarar var.

Vakıfbank Taksitli ihtiyaç Kredisi

İster tatil harcamalarınızda isterseniz eğitim masraflarınızda kullanabileceğiniz Vakıfbank ihtiyaç kredileri ile %1,99 faiz oranı ve 3 – 48 ay arasındaki vade imkânıyla faydalanabilirsiniz. Vakıfbank bu krediyi kullandırmak için sizden teminat talep etmektedir ayrıca vade süresi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Akbank ihtiyaç Kredisi

Kişiye özel ihtiyaç kredisi sunan Akbank, 18 yaşını doldurmuş T.C vatandaşı ve kredi notu uygun olan herkese kredi imkânı sağlıyor. Krediniz onaylandığı taktirde paranız hemen hesabınıza geçer ve anında kullanabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1,99’dur yani 30.000 TL kredi çekerseniz 48 ay boyunca aylık 1.056,86 TL ödersiniz 48 ay sonundaki toplam ödeyeceğiniz tutar ise 50.886,78 TL olacaktır.

TEB Kolay ihtiyaç Kredisi

Sadece nüfus cüzdanı ve gelir belgenizle birlikte en yakın TEB şubesine gidin, ihtiyaç kredinizi anında temin edin. TEB’in güncel ihtiyaç kredileri faiz oranı ise Haziran 2018 itibariyle %2,09 olarak belirlenmiştir.

İş Bankası ihtiyaç Kredisi

İş Bankasının ‘hızlı kredi’ olarak adlandırdığı bireysel ihtiyaç kredisine başvurmak çok kolay! 0 850 724 0 724 numaralı İş Bank telefon şubesinden ya da İnternet şubesi üzerinden sadece bir kaç dakika içerisinde ön başvurunuzu gerçekleştirin krediniz onaylandığı taktirde hiç vakit kaybetmeden hemen kullanın. Hızlı kredinin güncel faiz oranı ise 1.85% olup 48 vadeyle yararlanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Bankalar ihtiyaç kredileri verirken başvuru belgelerinde biraz daha esnek davranıyor, özellikle mobil ve İnternet üzerinden yapılan başvurularda sistem sizin kredi notunuzu araştırıp krediye uygun olup olmadığınızı belirliyor ve ardından krediniz büyük ölçüde onaylanıyor. Ancak başvurunuzu şubeler üzerinden yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak;

Nüfus cüzdanı
Gelir belgesi/bordro
İkametgâh

* Banka, bazı durumlarda kredi çekecek olan kişiden kefil isteyebilir.

Yorum Ekle

Yorum bırak