Kamu Destek

Emekli Maaşı 2018 Yılında Ne Kadar Olacak?

Emekli Maaşı 2018 Yılında Ne Kadar Olacak?

2017 yılının bitmesine az bir süre kala zamlar ve maaşlar hakkında konuşmaya başlandı bile. Emekli maaşı 2018 yılında kaç lira olacak sorusu Sosyal medyanın yanı sıra gündelik yaşamda da insanların kafalarında soru işaretleri dolaştırıyor. Özellikle de yeni olan ya da eski emekli vatandaşlar kendilerine gelecek yeni yıl zammının nasıl olacağını merak ediyorlar. Peki sizce emekli maaşlarında nasıl bir artış olacak ya da olmayacak mı? Tüm bunların cevabına yazımızda ulaşabilir ve daha sonrasında fikirlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Ülkemizde milyonlarca kişinin beklediği maaş konusunda güzel haberler var gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi 2017 yılının ikinci yarı döneminde enflasyon oranı artmıştı ve buda yeni yılın ilk ayı olan Ocak’ta zammın geleceğini gösteriyor. SSK ve Bağkur’dan emekli olanların maaşlarındaki artışı enflasyon belirleyecek, memur emeklilerin maaşlarını ise toplu sözleşme belirleyecek.  Peki yeni yılda memur, SSK ve Bağkur emeklilerinin yeni zammı nasıl olacak? Yeni yıl emekli maaşı ne kadar? Ayrıca emekli maaşı hesaplamasını da yapabileceksiniz.

Emekli maaşı 2018 İçin Nasıl Hesaplanacak?

Edinilen bilgiler sonrası 2018 yılına girildiğinde emekli maaşlarında 144 TL artış olması bekleniyor. Böylelikle en yüksek emekli maaşı yüzde 3,4 zam oranı ile 4,240 TL iken 4,384 TL olacak. Diğer haberlerimizde söylediğimiz gibi maaşlara eklenen ek ödemelere de az oranda zam gelecek. Normal emeklilere ek ödeme yapılırken memur emeklilerine de ek ödeme yapılacakken bu tutar maaşlarının yüzde 4’ü olacaktır. SSK ve Bağkur emeklilerinde 900 TL maaş altı olanlara yüzde 4 ya da yüzde 5 ek ödeme veriliyor.

Örneğin; şuanda aldığı maaş 2,000 TL olan bir emekli, aylık olarak 80 TL’de ek ücret alıyor. Yani emeklinin eline net olarak 2,080 TL geçiyor. Gelecek yüzde 3,4 zammın beraberinde ise, maaş 2,000 TL’den 2,068 TL’ye çıkacak. Ek alınan ücret ise 80 TL iken 82,72 TL olacak. Sonuç olarak yeni yılda emeklinin eline geçecek toplam net tutar 2,150,72 TL olacaktır.

Emekli Maaşı 2018 Hesaplama

Emekli Maaşı 2018 Hesaplama

Geri de bıraktığımız son iki yıla göre ise memur emeklisine yüzde 21,79 oranında zam yapılmıştır. Daha fazla bilgiye ulaşmak için sayfalarımızı dolaşabilir ve istediğiniz konuya girebilirsiniz. Emekli maaşını hesaplamak için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    © 2018 - Kamudestek.com - Tüm Hakları Saklıdır.