Haberler Memurlar

Emekli Maaş Zam Oranları Son Dakika Haberler

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli maaş zam oranları açıklandı.  Herkesin merakla beklediği son dakika emekli maaş zam oranları ile birlikte ek ödemeleri hesaplarına yatırıldı. Milyonlarca emekli vatandaşın 6 aylık maaş zamları 17 Temmuz itibari ile hesaplarına aktarılmaya başlamıştı.Emekli Maaş Zamları ile yeni emekli maaşı ne kadar oldu?

Herkesin merakla beklediği yeni emekli maaş zamları enflasyon verilerine göre yüzde 9.17 olarak yükseltildi. Yeni zamlar ile birlikte emekli maaşlarına en düşük 86 Türk lirası en yüksek ise 427 Türk Lirası oranında zam yapıldı.

Emekli Maaş Zam Oranları Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yıllarca çalıştıktan sonra rahata ermenin hayallerini kuran emekli vatandaşların maaşlarının yetersiz olduğu ülkemizde zam dönemleri iple çekilmekte. Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin Temmuz ayı maaş zamları hesaplarına yatırılmaya başlandı.

Bu ay yapılan ve bayram ikramiyelerinin ikinci kısmının ödeneceği Temmuz ayında hangi emekli ne kadar ücret alacak? SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklilerinin ne kadar maaş alacağını ayrı portallardan sorgulaması yapılıyor. Sizlere ne kadar maaş alabileceğiniz hakkında nasıl sorgulama yapacaksınız, bunun bilgisini vermek istedik.

4A SSK EMEKLİLERİNİN MAAŞLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Birçok SSK 4A emeklisinin maaşlarını nasıl sorgulanacağını bilmediğini öğrendik. Bu konuda SSK emeklilerinin maaşlarını nasıl sorgulaması gerektiğini sizlere anlatacağız. İlk yapmanız  gereken işlem “uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ “ adresine girip T.C kimlik numarası, SSK sicil numarası, Nüfus ili, Doğum tarihi ve Baba adınız yazan bilgileri girmek olacak. Çıkan ekranda SSK maaş dökümünüzü ve güncel emekli maaş bilgilerinizi görebileceksiniz.

4B Bağkur MAAŞ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Bağkur emeklilerinin maaş zam hesaplaması için yapması gereken ilk işlem E-Devlet sitesine giriş yapmak olacak. Daha sonra Bağkur maaş hesap sayfasına giderecek “ esnaf veya tarım “ seçeneğinden kendilerine uygun olan bölüme girerek, Bağkur maaş zamlarını öğrenebilecekler.

2018 Emekli Maaş Zam Oranları etkisi Ne Kadar Oldu?

Milyonlarca emekli ekonomik anlamda zor günler geçirmeye devam ediyor. Sürekli olarak zamlanan temel ihtiyaçların, emekli maaşlarındaki etkisi yüzde 40 oranında hesaplanmış durumda. 2018 yılının ilk  zammını 3 Ocak tarihinde alan emekliler, enflasyon farklarına göre zam almaya devam ediyor.

Bayram ikramiyeleri ile bir nebzede olsa rahat bir nefes alınmasının hemen ardından Temmuz ayında gelen yüzde 9,17’lik zam maaşlara yansımış durumda. 2018 itibari ile ortalama 150 ila 650 Türk Lirası oranında emeklilerin maaş artışı olmuş durumda. Kısa vadede ekonomik düzenlemeler sonucunda maaş artış farkı yüzde 14 oranında olmasına rağmen halen ciddi bir temel ihtiyaç oran farkı bulunmakta.

Kaynak : İHA Haber Ajansı

Yorum bırak