Finans

Döviz Fiyatları Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Döviz Fiyatları Rekor 2017

Güncel finans haberleri bölümümüze devam edelim istedik. Döviz fiyatları rekor kırmaya devam ediyor. Son zamanlarda bildiğiniz gibi aşırı artışa geçmişti ve bu sürekli devam etmektedir. Sabahın ilk ışıklarında piyasayı alt üst eden dolar daha sonrasında ise hafif bir düşüşe geçti.

Döviz piyasaları böyle yükselişe geçince ise yatırımcıları bir hayli heyecanlandırıyor. Sabahın ilk saatlerinde tarihi rekor kırarak tüm planları alt üst eden döviz piyasası ilerleyen saatlerde çok az geri adım attı.

Yeni güne rekorla başlayıp tarihe geçen dolar kuru, 3,9830 seviyesine ulaşarak kimsenin beklemediği kadar tavan yaptı. Akşam saatlerine doğru ise az gerileyerek 3,95 seviyesinin altına doğru indi. Saat 19:00 itibari ile de 3,93 oranlarında görüldü. Sabit durmayan dolar kuru acaba daha da yükselecek mi? ya da düşecek mi?

Euro’da ise an itibari ile az biraz düşüş yaşanıyor. 4,64 seviyelerinde olan Euro sabah saatlerinde 4,65 civarındaydı. Diğer yandan Borsa İstanbul(BIST) ise gelen tepki alımları sonrasında 103,677 puanda iken birden 106,000 puanına ulaştı. Ancak daha sonra 105,000 puanlarına düşerek kendini bir süre dengeledi.

[ads4]

Döviz Fiyatları rekor yenilemeye devam ediyor

Döviz piyasası hiç yerinde durmuyor ve hemen hemen her gün kendi rekorunu kırarak bir düşüyor bir yükseliyor. Güne yatay bir başlangıç yaparak diğer para birimlerine karşı tarihi düşüş yaşayan TL, arka seviyelere indi. Dolar 3,9830, Euro 4,6772, sterlin 5,2792, döviz sepeti 4,3312, frank 4,0230 ve gram altında 164,2 TL ile kendi rekorlarını kırdı.

Döviz Fiyarları Rekor Seviyesi Yükselmeye Devam Edebilir

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası(TCMB) tarafından son hamle ise işe yaramamış gibi görünüyor. Uzman analistler tarafından değerlendirilen Merkez bankasının yaptığı hamle piyasayı çok etkilememiş. Ayrıca piyasanın kolay kolay düşmeyeceğini ve aksine artacağını dile getirdiler.

Eğer dövize yatırım yapıyorsanız çok acele etmeden sadece bekleyin. Çünkü her gün hatta her dakika piyasa güncelleniyor. Bunun için sadece beklemeniz gerekir ve en doğru zamanda bozdurup kazanç sağlayabilirsiniz. Finans haberleri köşemizde sizlere döviz kurları hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz. Aklınızdaki tahminleri bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Yorum bırak