Memurlar Sağlık

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar?

Diyetisyenlik Bölümü Hakkında Bilgi

Diyetisyen maaşları hakkında bilgi vermeden önce biraz diyetisyenlik bölümü hakkında bilgi verelim. Son yıllar da hem ülkemiz de hem de dünya da büyük sağlık sorunu olan obezitenin ve aşırı şişmanlığın ciddi bir şekil de artması ile birlikte bu alan da uzman olan kişilere de ciddi bir oran da talep olmaya başladı. Bu sebep ile tercih edilen bölümler arasın da diyetisyenlik gibi bölümler de yer almaya başladı. Bu diyetisyenlik bölümünü nasıl okurum şeklin de bir soru soruyor iseniz diyetisyenlik bölümünü okumak için ilk olarak üniversite sınavına girmeniz gerek.

Üniversite sınavına da girdikten sonra tercih işlemleri sürecin de yapılması gereken beslenme ve diyetisyenlik bölümünün tercih edilmesidir. Bu şekilde bu bölümü seçen kişiler arasın da sıralamaya girdiğiniz zaman bu bölümü kolay bir şekil de kazanma imkanınız olur. Her üniversite de farklı farklı puanlar yer almakta. Bu bölüm bazı üniversiteler de ciddi bir oran da düşük puana sahiptir. Bu sebep ile de bir çok kişinin çok rahat bir şekil de kazanabileceği bölümler arasında yer alır.

Beslenme ve Diyetisyenlik Bölümü

Diyetisyenlik bölümü için üniversite kazandıktan sonra bu bölümde 4 sene okumak gerekiyor. Dört sene geçtikten sonra çalışma alanları konusun da araştırma yapılmalı ve de bu alanda da belli bir karara varılmalı. Geçmiş yıllar da bu bölüme çok fazla ilgi yok iken şu dönem de bu bölüme çok ciddi bir şekil de yığılma meydana gelmeye başladı. Bunun sonucun da da görev yapamayan insanlar da bu oran da arttı.

Diyetisyen Maaşları Hakkında Bilgi

Diyetisyen maaşları ne kadar sorusuna bakılacak olur ise, diyetisyen maaşları devlette ya da özel sektör de farklı farklı olmaktadır. devlet sektörün de diyetisyen maaşlarına bakılacak olur ise devlette diyetisyenlerin alacağı para yaklaşık olarak 3000 TL olur. Özel sektör ise genel olarak diyetisyen maaşları miktarı devletten az bir ücrete sahip olduğu için genel olarak 2500 ve 3000 TL arasın da bu diyetisyenlik bölümünün maaşları da değişiklik gösterir.

Konu ile ilgili yazdığımız Bu makaleyi de okuyabilirsiniz: PDR Bölümü Nedir? PDR Maaşları Ne Kadar?

Yorum bırak