Diyarbakır Callay Çağrı Merkezinde Çok Sayıda Personel Zehirlendi. - Kamu Destek
Diğer

Diyarbakır Callay Çağrı Merkezinde Çok Sayıda Personel Zehirlendi.

Diyarbakır- Şanlıurfa yolu üzerindeki Callay çağrı merkezinde öğle yemeğinden sonra fenalaşan 104 çalışan hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerindeki Callay çağrı merkezinde çalışanlar öğle yemeğinden sonra fenalaştı. Olay yerine çağrılan 112 ekipleri çalışanlara olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye sevk etti.

İlk bilgiler göre 104 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Tedavisi yapılan çalışanların bir kısmı taburcu edilirken bir kısmının ise tedavisi halen devam ediyor.

Aldığımız bilgilere göre zehirlenmenin ihmalsizlikten kaynaklandığı ve firmada çalışma koşullarının kötü olduğu söyleniliyor.

Nedense zehirlenmeyi haber yapan diğer haber sitelerinin hiçbiri firmanın adını kullanmamış, Firma TTNET-Türk Telekom-Evde İnternet-Mobil-CHURN-FBB-Tivibu gibi Türkiye’nin önde gelen markalara hizmet veriyor.

YEMEKLERDEN NUMUNE ALINDI

İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlatırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri yemeklerden numuneler aldı. Yapılan incelemelerin ardından çalışanların şikâyetinin sebebi tespit edileceği öğrenildi. Callay Çağrı merkezinden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Admin

Ülkemizde ve dünyada olan bütün haberleri uzaklarda aramadan bir tık ile sitemizden bulabilirsiniz. Sizlere en güvenli ve doğru haberleri en kısa süre içinde sunmaktadır. Özellikle kamu haberlerini sitemizden duyma imkanına sahip olmanız için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Kapat

Adblock algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün