Kamu Destek

Diyarbakır Callay Çağrı Merkezinde Çok Sayıda Personel Zehirlendi.

20.04.2018
966
Diyarbakır Callay Çağrı Merkezinde Çok Sayıda Personel Zehirlendi.

Diyarbakır- Şanlıurfa yolu üzerindeki Callay çağrı merkezinde öğle yemeğinden sonra fenalaşan 104 çalışan hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerindeki Callay çağrı merkezinde çalışanlar öğle yemeğinden sonra fenalaştı. Olay yerine çağrılan 112 ekipleri çalışanlara olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye sevk etti.

İlk bilgiler göre 104 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Tedavisi yapılan çalışanların bir kısmı taburcu edilirken bir kısmının ise tedavisi halen devam ediyor.

Aldığımız bilgilere göre zehirlenmenin ihmalsizlikten kaynaklandığı ve firmada çalışma koşullarının kötü olduğu söyleniliyor.

Nedense zehirlenmeyi haber yapan diğer haber sitelerinin hiçbiri firmanın adını kullanmamış, Firma TTNET-Türk Telekom-Evde İnternet-Mobil-CHURN-FBB-Tivibu gibi Türkiye’nin önde gelen markalara hizmet veriyor.

YEMEKLERDEN NUMUNE ALINDI

İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlatırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri yemeklerden numuneler aldı. Yapılan incelemelerin ardından çalışanların şikâyetinin sebebi tespit edileceği öğrenildi. Callay Çağrı merkezinden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Kübra dedi ki:

    Bu kadar önemli bir olayı nasıl haber yapmazlar bak sen.

    1. Admin Admin dedi ki:

      İnsanların zehirlenmesi önemli bir haber değil mi? bu arada haberi yapmamız için özel olarak bir takipçimiz bizim ile iletişime geçti.!

© 2018 - Kamudestek.com - Tüm Hakları Saklıdır.