Finans Teknoloji

Bitcoin 2019 Çılgın Fiyat Tahmini

Son yılların en popüler konularından biri olan Bitcoin 2018 , için çılgın tahminler yapılıyor!  Ortaya çıkan son veriler ise kripto para biriminin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 2018’de Ne olur ?

Kripto para birimlerinin Şahı Bitcoin için yapılan bir araştırma, bu haftanın başında 8200 dolar değerlerini gören para biriminin kısa bir süre içerisinde 14000 dolar seviyesine ulaşacağını söylüyor. Standpoint Research analiz uzmanı Ronnie Moas, Bitcoin’in 2018 yılında 14000 dolar seviyesine eleceğini söyledi.. 2010 yılında değeri 1 dolar bile olamayan Bitcoin 2018 yılında 14000 dolar seviyesine gelirse 8 yıl içerisinde 14000 dolar artmış olacak.

[ads4]

Asıl can alıcı detay ise uzun dönem için yapılan tahminler. Moas, 2022 yılı tahminleri için dudak uçuklatacak bir rakam söyledi. 2022 yılında, 1 Bitcoin’in 60000 dolar olması bekleniyor. 2010 yılında hayatımıza ilk girdiğinde değer 1 dolar dahi olmayan sanal para biriminin aradan geçen 7 yıllık süreçte kat kat değer kazanması inanılması güç bir durum olsa da bu yükseliş devam ediyor.

Çok sayıda insanın hayal ettiği ancak cesaret etmekte zorlandığı Bitcoin’ler gün geçtikçe değer kazanıyor. Kısa bir süre önce 5500 dolar seviyelerine gerileyen ancak sadece 10 gün sonrasında 8000 dolar barajına ulaşan Bitcoin şuanda dünyanın en değerli kripto para birimi konumunda.

Bitcoin’le saadet zinciri; Bitcoin Dolandırıcılığı

Bitcoin’in bu kadar değer kazanması tabi ki bazı tehlikeleri de beraberinde getirdi.  Geçen günlerde Antalya’da 22 Yaşındaki bir vatandaşı, hesabındaki Bitcoin’leri çalmak için öldürdüler.

TÜRKİYE, yıllar önce “Titan”la başlayan ve binlerce mağdur yaratan “saadet zincirleri”nin adeta cenneti haline geldi. Bunlardan biri, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy’de karşımıza çıktı.

‘network marketing’ adı altında binlerce aileyi perişan eden ‘saadet zincirleri’ne bir yenisi eklendi.‘Lüks hayat’ vaat eden zincir, bu defa sokaktaki bir aracın sileceğine sıkıştırılmış el ilanıyla karşımıza çıktı. Sanal para birimi Bitcoin alışverişi yapıldığı iddia edilen sistem. İnsanları ultra lüks araçlara binme vaadiyle motive ediyor.

Yorum bırak