Haberler

Benzin fiyatları indirimi sadece 7 kuruş oldu

Benzin fiyatları indirimi 22 Kasım 2017

Yine son dakika gelişmesi ile benzin fiyatları indirimi sadece 7 kuruş oldu. Zamlanan ürünler sonrası vatandaş gözünü iyice yummuştu ve kendini öylece bırakmıştı. Zammın ne zaman geleceği hiç belli olmuyor ve gerçekten millet artık alıştı. PÜİS(Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası) tarafından yapılan açıklama ise sevindirdi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak kaydıyla benzinin litre fiyatında 7 kuruş indirime gidildi. Uzun zamandır bir şeylere indirim bekleyen vatandaş bu haber ile umarız ki mutlu olur.

İndirim sonrası ise ülkenin büyük şehirlerinde hemen düşmeye başladı. İstanbul’da litre ücreti 5,64’ten 5,57’ye, Ankara’da 5,68’den 5,61’e, İzmir’de ise, 5,65’ten 5,58 TL’ye düşecektir.

[ads1]

Benzin Fiyatları indirimi nasıl hesaplanıyor?

Dağıtım yapan firmalar bir fiyat belirlemiş olsa da rekabet nedeniyle şirketler ve şehirlere göre her benzin satışının arasında küçük değişiklikler olmaktadır. Dediğimiz üzere bu gece yarısından indirim olan benzin fiyatında önümüzdeki günlerce değişiklik olur mu merak ediyoruz doğrusu. Bu haber sonrası vatandaş olarak umarız ki bazı şeylere de indirim gelir ve en azından yeni yıla daha rahat bir şekilde gireriz.

Aslına bakacak olursak bu indirim pekte bir şeye yarar sağlamıyor. Çünkü geçtiğimiz aylarda 13 kuruş kadar zam gelen benzin şimdi 7 kuruşa düşünce ister istemez insanlar bir düşünceye dalıyor. Sonuç olarak vatandaş bunu indirim gibi görse de değişen pek bir şey yoktur.

Diğer akaryakıt ürünlerinde ise bir gelişme olmamıştır.  Motorin 5,08’de kalırken LPG ise, 3,40 TL’de kalmıştır.

Yorum bırak