Haberler

Bayram Tatili Kaza Raporu Korkunç Seviyelere Geldi

Bu yıl 9 gün olarak belirlenen bayram tatili yine kazaları da beraberinde getirdi. Geçtiğimiz Cuma günü itibari ile başlayan tatilde trafik kazalarında can kaybı 69 kişiye yükseldi. Her yıl ağır kayıplara yol açan trafik canavarı bu sene de iş başında. Yüzlerce uyarıya rağmen aşırı hız ve dikkatsizlik kazalara sebebiyet vermeye devam ediyor.

Bayram tatili boyunca en çok kaza yaşanan iller hangileri?

Bayram tatilinde en çok can kaybı yaşanan iller Niğde, Antalya, Kocaeli, İstanbul ve İzmir olarak öne çıktı. Özellikle yoğun trafikte yorgunluk ile birlikte dikkatsizlik sonucu can kaybı yaşanmaya devam ediyor.

Antalya Demre karayolunda araba ile motorun çarpışması sonucunda, motor sürücüsü yaşamını yitirdi. Niğde’de ise kamyon ile araba çarpışmasında bilanço 3 ölü 2 yaralı oldu. Son 24 saate gerçekleşen trafik kazalarında ülkemiz 10 vatandaşını kaybetti.

Son zamanlarda yapılan onlarca kamu spotu reklamına rağmen kazalardaki ağır bilançolar maalesef canımızı yakmaya devam ediyor. Özellikle otobanlarda gerçekleşen kazalar, oto yollarda olanlardan daha fazla can kaybına yol açmış durumda. Aşırı hız ve dikkatsizliğin bilançosu her bayram olduğu gibi bu bayramda da ocakları yıkmaya devam etti.

Bayram Tatili dönüşünde sıkı trafik kontrollerine hazırlıklı olun

Bayram tatili süresince ağırlaşan trafik kazaları bilançosu hükumeti harekete geçirdi. Bayram tatili dönüşlerinin başlayacağı Perşembe gününden itibaren trafik polislerine fazla mesai uygulanması kararlaştırıldı.

Kontrol bölgeleri oluşturularak sık sık araç sürücülerini denetleyecek olan polisler, şoförlere değişik sorular sorarak yolculuk için güvenilir şartlar oluşmasına destek verecekler. Uzun yol yolculuklarında yasal araç kullanma sınırı 8 saat olan ülkemizde maalesef buna uyan kişi sayısı çok az vatandaşımız bulunuyor. Trafik polisi şube müdürlüklerine gönderilen bildiride araç sürücülerinin kontrollerinin yapılması için il giriş çıkış güzergahlarına kontrol noktaları kurulması emri verildi.

Yorum bırak