Asgari Ücrette Beklenmedik Zam - Nisan 2018 - Kamu Destek
Haberler

Asgari Ücrette Beklenmedik Zam – Nisan 2018

7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret rakamı belli oldu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılı asgari ücreti belirlemek üzere beşinci kez toplandı.

Komisyon toplantısının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı.

ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 20,5 ZAM

Sarıeroğlu şunları söyledi: “Asgari ücreti belirleme çalışmaları 3 ay boyunca sürdü. Uzun süren müzakere süreci ardından nihayete erdirdik. Komisyonun çoğunluğuyla karar verdik. Bu yüzden müzakereler uzun sürdü. Asgari ücret Nisan 2018’de net olarak 20,5 zamlandı.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, 2018 asgari ücreti duyurduğu açıklamasında, “Milyonlarca çalışanımızı ilgilendiren böylesi önemli bir konuda görüşmelerimizi büyük bir hassasiyet ve titizlikle yaptığımızı da buradan belirtmek istiyorum. 1 Nisan 2018 tarihi itibariyle geçerli olacak asgari ücret yüzde 20,5 gibi mevcut enflasyon üzerinde bir ücret seviyesi belirlemiş durumdayız. Ben bu rakamın tüm emekçilerimize, tüm işçilerimize, işverenlerimize, çalışma hayatımızın ilgili taraflarına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SON 3 YILDA TOPLAM YÜZDE 60 ARTIŞ 

Bu belirlediğimiz yüzde 20,5’lik artışla birlikte son üç yıldır asgari ücrette kümülatif, reel olarak toplam yüzde 60 oranında da bir artış yapmış olduğumuzun da altını çizmek istiyorum.”

HABERİN DEVAMI

1 NİSAN !!! (Bu haberin gerçeklik değeri yoktur. Kullanıcılarımıza yaptığımız şakadır.)

Bu haber aynı zamanda mevcut asgari ücrete bir sitem niteliğindedir.

Admin

Ülkemizde ve dünyada olan bütün haberleri uzaklarda aramadan bir tık ile sitemizden bulabilirsiniz. Sizlere en güvenli ve doğru haberleri en kısa süre içinde sunmaktadır. Özellikle kamu haberlerini sitemizden duyma imkanına sahip olmanız için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bağlantılı Yazılar “Asgari Ücrette Beklenmedik Zam – Nisan 2018”

Bir Cevap Yazın

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat

Adblock algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün