Haberler Kamu Haberleri Kurumlar Memurlar

Asgari Ücrete Zam Müjdesi Bakan Selçuk’tan

Asgari Ücrete Zam Müjdesi

Asgari Ücrete Zam Müjdesi mi geliyor? Dolar ve Euro kurlarının yanında altının da fiyatlarının bir hayli uçması alış ve satışı da etkisi altına alıyor. Durum böyle iken 2324 lira olan asgari ücret ile sadece 2,7 tane çeyrek altın ancak alınabiliyor, 3 tam çeyrek altın bile etmiyor.

Seçimlerin etkisi dolara olabilir mi? tıklayınız…

Asgari ücretli nasıl geçiniyor?

Kira, doğalgaz faturası,su faturası, elektrik faturası, pazar masrafları, bina aidatı,çocuğun okul masrafları, içiyorsa sigara parası, arabanın masrafları, giyim kuşam bunlar hepsi göz önününde bulundurulduğunda asgari ücretli biri nasıl geçinsin?

Asgari Ücrete Zam Müjdesi

Sorun ne?

Aslında sorun meclisteki seçim yoluyla seçilen millet vekillerinin halktan birileri olmaması. Çünkü belli bir kitlesi ve gücü olana yönelip oy çoğunluğunu sağlamak için kendi saflarına çekerek, güçlüyü daha güçlü yaparak yoksulun halinden tamamen anlamamayı sağlayan bir zihniyetin halkı temsil ettiği sanılıyor.

Tabi bu böyle kalmıyor. Asgari ücrettir, zarla zorla kazanıp atanmıştır denilmiyor bu seçilen kişiler kendi yakın çevrelerini tüm iş noktalarına yerleştirip ayak ayak üstüne atarken asıl hakkı olanlar işten atılıyor. Osmanlı Döneminde yapılan hatalar tekrarlanıyor. Adam kayırmalar daha güçlü bir ülke ve güzel bir geleceği ellerimizden almış oluyor. Tamamen tüketici olanların, işe yaramazların, işten anlamayanların çark kısımda görev aldığı bu devirde, üreticiler devre dışı kalıyor. Bu şekilde ülke hem ekonomik hem yeterlilik açısından niteliksiz kişilerden dolayı zayıflıyor.

Son Dakika: Bakan Selçuk’tan asgari ücret zammı açıklaması! Asgari Ücrete Zam Müjdesi Bakan Selçuk’tan

Binlerce asgari ücretli çalışan 2021 asgari ücret zammı ne kadar olacak araştırıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücret zammı tartışmalarına gündem olacak açıklama yaptı. Bakan Selçuk, ‘Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum.’ açıklamasında bulundu.

Asgari ücretli çalışanların gözü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine çevrildi. 2021 yılında asgari ücret zammı ne olacak merak eden vatandaşlar, görüşmelerden çıkacak sonuçları heyecanla bekliyor. Asgari ücret zammı belli oldu mu merak eden vatandaşların beklentisi üzerine Bakan Selçuk kısa bir açıklama yaptı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika asgari ücret zammı açıklaması yaparak asgari ücretli çalışanların gündemi oldu.
Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı. Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

 

Yorum bırak