Kamu Haberleri

Aile Sosyal Destek Programı Resmen Açıklandı

Aile Sosyal Destek Programı personel alımı

Aile Sosyal Destek Programı sonunda hayata geçti. Yaptığı açıklamalarda konuşan, Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 1500 kişiyi ASDEP çatısı altında toplayarak iş imkanı sağlamak istiyoruz dedi. Şimdi ki yazımız da ise alımların nasıl yapılacağını bildireceğiz. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan bakan Fatma Betül SAYAN KAYA,  gelecek 2018 yılında 1500 ASDEP personeli alacaklarını belirtti.

Aile Sosyal Destek Programı Kimlere Yardım Edecek?

Toplumsal yapının ve aile kurumunun güçlenmesi adına hayata geçirdiklerini söyleyen Sayan Kaya, ASDEP sayesinde ihtiyaç sahibi aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlerini yerinde tespit ederek ona göre yardım edilecektir. Yeni hizmet sayesinde bir çok aile ve birey kontroller sonrasında güzel yardımlar alacak. Bu yapılanma için 2016 yılının sonlarına doğru 1500 kişiyi belirleyip eğitimlerini verdiklerini açıkladı. Bu sayı ise yıl sonuna kadar 3000 kadara ulaşacak. Ayrıca 2018 yılında 1500 personelin eğitimi gerçekleştirerek ülke genelinde daha fazla hizmete açılacağız.

[ads2]

Bu işe alınacak kişilerin ise; sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile ve tüketici bölümleri mezunları olmaları gereklidir. Bu branşlarda mezun olan kişiler ASDEP çatısı altında çalışarak hizmet verecekler. Bakan SAYAN KAYA, tüm fonksiyonları dikkate alıyoruz derken aynı zaman da ASDEP görevlilerine başlamadan önce hizmet içi eğitimler veriyoruz dedi. Pskososyal sosyal desteği ise haliyle psikologlarımız vermektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımlarına hız kesmeden her sene olduğu gibi bu sene de devam ediyor ve çalışanın mutlu yüzleri herkesi güldürüyor. Hükümet her yıl başında vatandaşa iş sahası açarak ne kadar önemli adımlar attığını gösterirken ayrıca yardıma muhtaç ailelerde giderek azalıyor. Sitemiz üzerinden de benzeri diğer yazı başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Aile Sosyal Destek Programı Çalışma Başvurusu

Eğer sizde aranılan branşlardan mezun olduysanız BURADAN web   adresinden daha fazla bilgiye ulaşarak başvuru da yapabilirsiniz. Kendinize güveniyor ve bu iş bana göre diyorsanız daha fazla zaman kaybetmeyin.

Yorum bırak