Haberler Kamu Haberleri

2021 Asgari Ücret Net 3000 Türk Lirası olacak mı?

asgari ücret 2021

Asgari Ücret Net 3000 Türk Lirası

2021 Asgari Ücret Net 3000 Türk Lirası olacak mı? 3000 türk lirası olması için emekçiler umutlanırken durumun ne olacağı henüz belli değil. Korona virüsten dolayı bir anda her şey çok pahalı olup ülke ekonomisi düşüşe geçip insanlar bir anda yoksullaşmışken 2021 yılı asgari ücreti ne kadar olacağı merakla beklenmekte.

Korona virüsten önce konut kredileri düşük oranlı olduğundan dolayı insanlar benim de bir evim altında yaşayacağım bir çatım olsun diye adım atıp kredi çektikten sonra ev alınca, ev fiyatları yükseldi hemen hemen yüzde yüz artan ev ve araba fiyatlarının önünü kimse alamadı, tabi herkes ev almak için kredi çekip değerlendiğini görünce duruma itiraz eden olmadı. Yoksul daha yoksul zengin daha zengin oldu. Hatta yoksul geçinemez hale geldi.2021 Asgari Ücret Net 3000 Türk Lirası olur mu bilinmez.

asgari ücret 2021

asgari ücret ne kadar olacak 2021

2021 Asgari Ücret Net 3000 Türk Lirası olur mu? Asgari ücretli nasıl geçiniyor?

Asgari ücretli doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, okula giden çocukların masrafarı, internet faturası, konut kredisi, ev kirası, beslenmek için gıda parası, pazar masrafları, giyim kuşam parası derken ne yapacağını şaşırır hale geldi.

Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Yetecek mi?

Şuan geçen seneye göre asgari ücretin alım gücü yarı yarıya inmiş halde. Tabi ülkeyi savunan ve daha iyi bir noktaya gelmesini sağlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi şuan bu görevin tam tersini yürüten üye ve millet vekilleri ile dolu. Çoğunluğun zengin olduğu bilinen vekiller, milletten aldığı oylarla insanları aşına işine de göz koyar oldu. Adeta dayısı olan yaşama hakkına sahiptir ilkesinin kemikleşmiş hali oldular. 98 kpss puanı ile atanamayan herkes 70 kpss puanı ile atanan torpilli kişilere her gün şahitlik ediyor. Hal böyle olunca kendi nüfuslarına iş ayarlamaya çalışanlar, işin hakkından gelen ve işten anlayanları da işten çıkarmaya çalışıyor. Bir evrak için 10 yere gitmeniz gerekiyor, işten anlamayanlarla dolu yerler haline geldi devlet kurumları.

İşte bu durumda asgari ücretle çalışanları da işten çıkarma teşebbüsünde bulunuyorlar kıt kanaat geçinen asgari ücretli vatandaşları.

Geçen sene 20 binden fazla maaş alan ve şirket sahibi olan kişiler komisyonda asgari ücretliye zam yaparken geçim derdini göz önünde bulundurmamıştı.

Asgari ücret zammı haberleri bakan Selçuktan gelmişti.

Yorum bırak