Haberler

2020 Sigara Fiyatları hangi marka kaç TL oldu?

2020 Sigara Fiyatları hangi marka kaç TL oldu?

2020 Sigara fiyatları ne kadar oldu? 2020 da sigara fiyatlarına zam yapılacak mı? 2020 Sigara Fiyat listesi, 2020 Sigara zammı, 2020 sigara fiyatları, Bu kelimeler son günlerde Google’da en çok arananlar listesinde; işte 2020 Sigara fiyat listesi

Sigaraya 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere paket fiyatında 0,5 TL ile 1,5 TL arasında zam yapılması beklenilen sigara fiyatları için hala resmi bir açıklama ve zam gelmedi. Biz sizler için daha önceki yıllarda ve yıl içerisinde yapılan zamlardan yola çıkarak gayri resmi 2020 sigara fiyatlarını listeledik. Ocak 2020’de olmasa da yılın 2. ayında sigara fiyatlarının aşağıdaki gibi olması bekleniliyor. Konu ile ilgili olarak gelişmeleri takip ediyoruz ve gelecek her hangi bir zam haberini bu konu altında yazmaya devam edeceğiz

2019 Sigara Fiyatları Listesi Nasıl Şekillendi?

JTI sigara fiyat listesi
Winston Slender ₺16
Winston Deep Blue & Dark Blue ₺16
Winston ₺17
Camel Slender ₺16
Camel Rework ₺16
Camel ₺16
Monte Carlo Slender ₺15
Monte Carlo ₺16
LD ₺15
Philip Morris sigara fiyatları
Marlboro Edge ₺17
Marlboro ₺19
Marlboro Touch ₺18
Parliament ₺20
Muratti ₺17
Muratti Blu ₺16
Lark ₺16
Lark Reserve ₺16
Chesterfield ₺16
Chesterfield Mode ₺15
L&M ₺16
L&M Mode ₺15
British American Tobacco sigara fiyat listesi
Kent ₺16
Kent D-Range ₺16
Kent Swicth ₺17
Kent N-Range ₺19
Rothmans ₺15
Viceroy ₺16
Pall Mall ₺16
Tekel 2000 ₺15
Tekel 2001 ₺15
Samsun ₺15
Samsun 216 ₺15
Maltepe ₺15
TURKTAB sigara fiyat listesi
Violet Menthol – Slims ₺16
Winner Slims – Family ₺14
Winner Kısa – TF – Rouge ₺12
HD Blue Slims – Family ₺14
HD Katkısız RED ₺13
HD Blue – Kısa, Uzun ₺13
President Kısa – Uzun – Katkısız ₺13
President Queen Size Family ₺12
Vigor ₺13
Point Blue ₺12
Medley ₺12
MMC ₺13
Hazar ₺12

Yukarıda belirlenen fiyatlar resmi olmamak ile birlikte ortalama alınarak hesaplanmıştır. Sigara zam haberi resmi olarak açıklandığında konumuzdan sizlere gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Sigara Brakma Yolları

  1. Bırakmak için kendinize öncelikle tarih belirlemeniz gerekir. Ayrıca bu durumda sigarayı daha önce deneyerek bırakmış olan kişiler ile yapacağınız görüşmelerde fikir almanızı sağlayacaktır. Bu sayede onların deneyimlerinden faydalanarak karşılaştığınız zorluklar karşısında daha güçlü hareket edebilirsiniz.
  2. Özellikle kanser riskine karşı kendinizi korumak için kendinizi ikna edin. Öncelikle kafanızda oluşturacağınız fikirler daha sonrasında vazgeçme noktasında özellikle hastalıkları aklınıza getirmenizi sağlayarak kendinizi ikna etmenizi sağlayacaktır.
  3. Gün içerisinde sigarayı hangi saatlerde içtiğinizi ve en çok içmeyi sevdiğiniz saatleri not alın. Daha sonrasında özellikle bırakma aşamasında bu saatlerde farklı uğraşlar ile ilgilenin.
  4. Sigarayı bırakma aşamasında özellikle ortaya çıkabilecek olumsuzluklar nedeniyle düzenli egzersiz yapın. Gün içerisinde aynı zamanda rahatlamanızı sağlayacak farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Meditasyon veya yorga gibi farklı seçenekler ruhunuzun ve vücudunuzun dinlenmesini sağlamaktadır.
  5. Hayatınızda özellikle sigarayı andıracak aksesuar veya kullanmış olduğunuz ürün seçeneklerini tamamen kaldırın. Özellikle sigarayı bırakma yolları konusunda kendinize liste hazırlamanız ve bu listeye uygun şekilde hareket etmeniz istediğiniz sonucu almanıza konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
  6. Beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Sigara nedeniyle bedeninizin görmüş olduğu zararı karşılamak amacıyla özellikle kilo alma durumu söz konusu olabilir. Bu nedenle yüksek kalorili ürünlerden uzak durulması önemlidir.
  7. Gününüzü farklı aktiviteler ile şekillendirir. Özellikle sinema, konser, tiyatro gibi birbirinden farklı alanlarda zaman geçirin. Ayrıca sigara içilmesi yasak olan bölümlere gidin.
  8. Çoğu zaman kahveyle sigara birlikte kullanıldığından kahve size sigarayı hatırlatıyorsa bu durumda özellikle taze sıkılmış meyve suları tercih edebilir veya bitki çaylarını tüketebilirsiniz.
  9. Kişiler özellikle alkol ve sigarayı birlikte tükettiklerinden alkolden uzak durulması da bu dönemde sizlere yardımcı olacaktır.
  10. Özellikle kullanacağınız sigarayı bırakma yöntemleri konusunda dikkatli hareket etmeniz ve karşılaştığınız zorluklar karşısında pes etmeden devam etmeniz istediğiniz gibi sigarayı bırakmanıza yardımcı olacaktır. İnat etmeniz ve belirlemiş olduğunuz yoldan şaşmamanız gerekir. Bu konuda özellikle çevrenizin de sizlere yardımcı olması önemlidir.

Sigara konusunda ha önce yazmış olduğumuz haberlere sigara etiketine tıklayarak ulaşabilir, konu hakkındaki yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz.

 

Yorum bırak